ZAJÍMAVOSTI o filmu Hugo a jeho velký objev: Reálná nehoda vlaku, rada od dcery i režisér v záběru

ZAJÍMAVOSTI o filmu Hugo a jeho velký objev: Reálná nehoda vlaku, rada od dcery i režisér v záběru
Zdroj: Oficiální zdroj

Film Hugo a jeho velký objev je bezpochyby jedním z nejpohádkovějších filmů oceňovaného amerického režiséra Martina Scorseseho. Příběh neobyčejného Huga si sice zachovává temnou stránku, kterou se Scorsese vyznačuje, ale obsahuje také pohádkové prvky, které ocení zejména mladší diváci.

Příběh z vlakového nádraží je bezpochyby už sám o sobě velice zajímavý. Věděli jste o filmu ale i těchto pár věcí?

FOTO:  Oficiální zdroj

- Hugo a jeho velký objev je adaptací knihy Briana Selznicka, která u nás vyšla pod názvem Velký objev Huga Caberta

- Natočit film ve 3D Scorsesemu doporučila jeho dvanáctiletá dcera. Prý tak film vrhne do zcela jiného světla a diváci se více sžijí s postavami a prostředím.

- Paul Kieve byl do filmu najat jako specialista na kouzla a magii. Radil hercům Benu Kingsleymu a Asovi Butterfieldovi s kouzelnickými triky, které potřebovali ke svým hereckým charakterům. Zajímavostí je, že právě Paul Kieve pracoval jako jediný odborník na kouzla a magii i pro filmy s Harry Potterem.

- O Johny Deppovi je známé, že rád spolupracuje s režiséry. V tomto filmu si sice nezahrál žádnou zajímavou roli, ale za to byl spoluproducentem a na filmu se hodně podílel.

- Mezi fotografiemi dětí v kanceláři hlídače vlakového nádraží je i fotka malé Amelie (Audrey Tautou) z filmu Amelie z Montmartru.

- Georges Méliès, kterého ztvárnil Ben Kingsley, byl opravdu významným francouzským režisérem, iluzionistou a průkopníkem filmu. 

FOTO:  Oficiální zdroj

- Postavu fotografa, který ve filmu fotografuje rodinu Méliésových, si zahrál režisér filmu Martin Scorsese.

- Ve filmu se Hugovi zdá sen o vykolejeném vlaku, který proletí nádražní budovou. Tento sen se zakládá na skutečné události, ke které došlo v roce v roce 1895 na jednom pařížském nádraží. Projíždějící lokomotivě selhaly brzdy a probořila se na ulici.

FOTO:  Oficiální zdroj


- James Cameron o filmu prohlásil, že se jedná o nejlepší 3D film, který kdy viděl.

- Po 18 letech se jedná o Scorseseho první film, který je určen také dětem, protože vidět například jeho film Vlk z Wall Street bychom dětem rozhodně nedoporučovali.

- Po 12 letech jde o první film Scorseseho, v němž se neobjevil Leonardo Dicaprio.

Leonarda Dicapria v tomto filmu sice neuvidíte, ale za to uvidíte jiné slavné herce, kteří mají také zvučná jména, například Sashu Barona Cohena, Chloë Grace Moretz, Juda Lawa nebo Bena Kingsleyho.

FOTO:  Oficiální zdroj

Film Hugo a jeho velký objev uvidíte v pondělí v 15:25 na Nova cinema!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jedinečná šance pro fanoušky Doby ledové: Doposud nezveřejněné bonusové video bláznivé veverky

Nejslavnější role hollywoodského hezounka! V čem byl Tom Cruise nejlepší? HLASUJTE!

Sdílet

Nejnovější videa

Články