Jak začínaly hvězdy Národní házené? Tohle jsou první filmy Suchánka, Žilkové i Langmajera!

Začínali jako herecká ucha, nyní patří k osvědčeným legendám české televizní a filmové tvorby. Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Veronika Žilková, Linda Rybová a další hvězdy se tentokrát sešli v seriálu Národní házená z originální produkce Voyo. Na oblíbené streamovací službě je ale najdete i ve snímcích, které teprve startovaly jejich hvězdnou kariéru. Jak vypadali tehdy a dnes? Porovnejte si jejich proměnu v našem článku.

Michal Suchánek

Michal Suchánek se před kamerou objevoval už od mládí. Na Voyo jej můžete vidět například ve filmu Jen si tak trochu písknout, kde svůj talent ukázal už v pouhých patnácti letech. Nejvíc si ho ale pamatujeme z filmu Sněženky a Machři, kde v sedmnácti ztvárnil roli zakřiknutého Karla.

FOTO:  Nova.cz

​Na Voyo jej nyní můžete vidět ve vlastním scenáristickém počinu Národní házená, kde jako Horst Janatka střílí góly i peprné fórky. 

Veronika Žilková

Veronika Žilková patří ke stálicím českých obrazovek. Téměř k nepoznání je například ve filmu Když rozvod, tak rozvod, kde se jako jednadvacetiletá setkala s legendárním Vladimírem Menšíkem i filmovým partnerem Janem Čenským.

FOTO:  Nova.cz

​V Národní házené nyní Žilková hraje pečovatelskou manželku Martina Pechláta i zapálenou házenkářku, která ze všech sil povzbuzuje lehce přestárlý tým. Po delší pauze se zde setkala i s dlouholetým kolegou Michalem Suchánkem, s nímž tvořila legendární Tele Tele.

Jiří Langmajer

Jiří Langmajer láme srdce fanynek už nějaký ten pátek. Zcela poprvé se mu to povedlo díky filmu Copak je to za vojáka. Zde si teprve jako jednadvacetiletý zahrál člena elitní vojenské průzkumné roty, kterému se místo samopalu zapalují spíše lejtka. 

FOTO:  Nova.cz

​Známý herec s léty nasbíral ještě více charismatu a pod kůži se nám často dostane i v lehce záporných rolích. V Národní házené si ho můžeme užít jako ostříleného mazáka, kterému arogance ani shazování ostatních spoluhráčů rozhodně nejsou cizí. 

Linda Rybová

Půvabná herečka o divadelní ani filmové nabídky neměla nikdy nouzi. V oceňovaném snímku Tmavomodrý svět si jako šestadvacetiletá střihla menší roli snoubenky, kterou letec Ondřej Vetchý nechá doma poté, co odjede bojovat do Velké Británie. 

FOTO:  Nova.cz

​V Národní házené se Linda Rybová představila v roli záletné kadeřnice, která marně hledá pozornost u svého letargického manžela. Rybová se zde poprvé od Šakalích let setkala také s Jakubem Špalkem, jenž zde hraje právě jejího seriálového muže.

Jakub Špalek

Jakub Špalek byl skutečnou hvězdou devadesátek. Kromě Šakalích let se objevil také ve Svěrákově Jízdě, kde si v šestadvaceti zahrál s Aňou Geislerovou a Radkem Pastrňákem. I když se většina scén odehrává v autě, ani jeden ze tří hlavních protagonistů tehdy neuměl řídit. Hlavně Jakuba Špalka tak musel v náročnějších scénách zastupovat Jan Svěrák.

FOTO:  Nova.cz

​Jakub Špalek dává přednost spíše divadlu, a tak je jeho návrat před kameru skutečnou událostí. V Národní házené jej můžeme vidět jako jednoho z ústředních členů mančaftu, kteří se na stará kolena rozhodnou trénovat na mistrovství světa v národní házené.

Jitka Schneiderová

Jitku Schneiderovou si pamatujeme nejen z filmů Jezerní královna, Paralelní světy, ale hlavně z legendárních Samotářů. Ty nás doteď baví unikátní atmosférou Prahy na přelomu tisíciletí i slovními přestřelkami mezi Jitkou Schneiderovou a její filmovou matkou Hanou Maciuchovou.

FOTO:  Nova.cz

Jitku Schneiderovou můžeme vidět v nezvykle komediální roli drsné ženy, která si nadávky ani xenofobní poznámky rozhodně nenechává pro sebe. Respekt z ní budete mít, kdykoliv se v Národní házené objeví.

Také jste dostali chuť na to, porovnat herecký výkon oblíbených herců? Celé díly Národní házené i všechny zmíněné filmy nyní najdete exkluzivně na Voyo. Dopřát si je můžete kdykoliv a bez přerušování reklamou. Prohlédněte si české filmy online na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa

Články