• TV Nova
  • Viděli jste je všechny? TOP 10 nejlepších českých komedií všech dob!

Viděli jste je všechny? TOP 10 nejlepších českých komedií všech dob!

Viděli jste je všechny? TOP 10 nejlepších českých komedií všech dob!

Každý je zná a většina z nás se s oblibou vrací k televizním obrazovkám, aby se právě na dané filmové klasiky znovu podíval. O jaké TOP české komedie se jedná?

Pelíšky

Tragikomedii, která se odehrává v 60. letech a vypráví o životě dětí Šebkových a Krausových a jejich rodičích, zná asi každý. Film režiséra Jana Hřebejka, ve kterém se spolu normálně baví jen děti, zatímco tatínkové se nemohou vystát, baví diváky již od roku 1999.

FOTO:  archiv

Marečku, podejte mi pero!

Komedie režiséra Oldřicha Lipského z roku 1976 o dospělých dělnících potřebujících si zvýšit kvalifikaci, jasně dokazuje, že školní návyky z dětských let se mohou projevovat i v pokročilém věku. Někdy dokonce i v daleko větší míře, než tomu bylo v dětství.


ŠTĚPÁNKOVY HOLKY Z BÁSNÍKŮ: Jak dnes tyhle krásky vypadají?


Vesničko má středisková

Nezapomenutelná a nezopakovatelná ústřední dvojice opožděného družstevního závozníka Otíka Rákosníka a řidiče pana Pávka způsobuje jeden malér za druhým. Divákům kouzlí úsměv na rtech již od roku 1985.

 

Přečtěte si: To NEJ z filmu Vesničko má středisková


FOTO:  Archiv TV NovaBáječná léta pod psa

Film z roku 1997 zfilmován na motivy románu Michala Viewegha. S tímto nostalgickým příběhem, který popisuje dospívání citlivého Kvida a také zachycujícím šedá léta socialismu, se ztotožní  mnoho z nás. Komedie také zachycuje trampoty Kvidova otce, jehož úsilí zabezpečit rodinu bez ztráty důstojnosti ho dovede až na pokraj šílenství.

 

FOTO:  oficiální zdrojPostřižiny


Mozaika humorně laděných rituálů, kterými si Francin a Maryška koření své manželství, byla natočena na motivy knihy Bohumila Hrabala a na filmovém plátně ztvárněna Jiřím Menzelem již roku 1980. 

Přehrajte si exkluzivně zcela zdarma TOP díly seriálu Okresní přebor na svých tabletech a mobilech. 


Jak dostat tatínka do polepšovny


Nezapomenutelná rodinná komedie z roku 1978 skvěle baví od začátku do konce. Příběh zasazený do prostředí malebné vesnické chaloupky uprostřed lesa zachycuje osud malého Vaška, jeho znovu nalezeného tatínka Luboše, dědy, prasete Pepy a Vašíkovy maminky, která se musí vypořádat s legráckami a lumpárnami všech tří chlapů v chalupě.FOTO:  Archiv TV NovaObecná škola


Jméno svérázného učitele Igora Hnízda chodícího ve vojenské uniformě nemusíme dlouho představovat. Stejně tak jako Edu Součka s kamarádem Toníkem a tatínkem Fanoušem Součkem. Tento film natočený již před dvaceti pěti lety Janem Svěrákem podle scénáře Zdeňka Svěráka je spojen s mnoha zajímavostmi, protože v domě nedaleko školy, kde se film natáčel, opravdu Zdeněk Svěrák bydlel a místní školu navštěvoval.FOTO:  tn.cz/ oficiální zdrojVrchní, prchni!

Česká filmová komedie o fantomu jídelen a restaurací z roku 1980 je již dnes českou klasikou. Josef Abrahám ztvárňující knihkupce Vránu, který se rozhodne řešit svou svízelnou finanční situaci tím, že využije toho, že si jej lidé v restauracích často pletou s číšníkem a začne v restauracích a hospodách inkasovat. Netrvá dlouho a stane se nepolapitelným fantomem pražských a později i mimopražských restaurací.


FOTO:  TV NovaS tebou mě baví svět


Kdo by neznal příběh o zimní dovolené tří kamarádů a jejich šesti malých dětech. Tato komedie Marie Poledňákové si získala srdce milionů diváků. Komedie byla dokonce vyhlášena za komedii století!


FOTO:  Archiv TV NovaSlunce, seno, jahody


Zní to neuvěřitelně, ale oblíbená komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody měla premiéru již před třiatřiceti lety. Pohodová letní atmosféra a příběh popisující někdy až chaotický život na vesnici nás však přiměje zasmát se znovu a znovu i po letech.

 

SLUNCE, SENO, JAHODY: Takhle teď vypadají hlavní představitelé. Poznali byste je?FOTO:  Archiv TV Nova

 

 
NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zajímavosti o filmu Šifra mistra Leonarda: Proč se musel postavit nový Louvre?

Fantastický trailer: Krotitelé duchů jsou zpět v novém kabátku!

 


 

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady