Viděli jste je všechny? TOP 10 nejlepších českých komedií všech dob!

Viděli jste je všechny? TOP 10 nejlepších českých komedií všech dob!

Každý je zná a většina z nás se s oblibou vrací k televizním obrazovkám, aby se právě na dané filmové klasiky znovu podíval. O jaké TOP české komedie se jedná?

Pelíšky

Tragikomedii, která se odehrává v 60. letech a vypráví o životě dětí Šebkových a Krausových a jejich rodičích, zná asi každý. Film režiséra Jana Hřebejka, ve kterém se spolu normálně baví jen děti, zatímco tatínkové se nemohou vystát, baví diváky již od roku 1999.

FOTO:  archiv

Marečku, podejte mi pero!

Komedie režiséra Oldřicha Lipského z roku 1976 o dospělých dělnících potřebujících si zvýšit kvalifikaci, jasně dokazuje, že školní návyky z dětských let se mohou projevovat i v pokročilém věku. Někdy dokonce i v daleko větší míře, než tomu bylo v dětství.


ŠTĚPÁNKOVY HOLKY Z BÁSNÍKŮ: Jak dnes tyhle krásky vypadají?


Vesničko má středisková

Nezapomenutelná a nezopakovatelná ústřední dvojice opožděného družstevního závozníka Otíka Rákosníka a řidiče pana Pávka způsobuje jeden malér za druhým. Divákům kouzlí úsměv na rtech již od roku 1985.

 

Přečtěte si: To NEJ z filmu Vesničko má středisková


FOTO:  Archiv TV NovaBáječná léta pod psa

Film z roku 1997 zfilmován na motivy románu Michala Viewegha. S tímto nostalgickým příběhem, který popisuje dospívání citlivého Kvida a také zachycujícím šedá léta socialismu, se ztotožní  mnoho z nás. Komedie také zachycuje trampoty Kvidova otce, jehož úsilí zabezpečit rodinu bez ztráty důstojnosti ho dovede až na pokraj šílenství.

 

FOTO:  oficiální zdrojPostřižiny


Mozaika humorně laděných rituálů, kterými si Francin a Maryška koření své manželství, byla natočena na motivy knihy Bohumila Hrabala a na filmovém plátně ztvárněna Jiřím Menzelem již roku 1980. 

Přehrajte si exkluzivně zcela zdarma TOP díly seriálu Okresní přebor na svých tabletech a mobilech. 


Jak dostat tatínka do polepšovny


Nezapomenutelná rodinná komedie z roku 1978 skvěle baví od začátku do konce. Příběh zasazený do prostředí malebné vesnické chaloupky uprostřed lesa zachycuje osud malého Vaška, jeho znovu nalezeného tatínka Luboše, dědy, prasete Pepy a Vašíkovy maminky, která se musí vypořádat s legráckami a lumpárnami všech tří chlapů v chalupě.FOTO:  Archiv TV NovaObecná škola


Jméno svérázného učitele Igora Hnízda chodícího ve vojenské uniformě nemusíme dlouho představovat. Stejně tak jako Edu Součka s kamarádem Toníkem a tatínkem Fanoušem Součkem. Tento film natočený již před dvaceti pěti lety Janem Svěrákem podle scénáře Zdeňka Svěráka je spojen s mnoha zajímavostmi, protože v domě nedaleko školy, kde se film natáčel, opravdu Zdeněk Svěrák bydlel a místní školu navštěvoval.FOTO:  tn.cz/ oficiální zdrojVrchní, prchni!

Česká filmová komedie o fantomu jídelen a restaurací z roku 1980 je již dnes českou klasikou. Josef Abrahám ztvárňující knihkupce Vránu, který se rozhodne řešit svou svízelnou finanční situaci tím, že využije toho, že si jej lidé v restauracích často pletou s číšníkem a začne v restauracích a hospodách inkasovat. Netrvá dlouho a stane se nepolapitelným fantomem pražských a později i mimopražských restaurací.


FOTO:  TV NovaS tebou mě baví svět


Kdo by neznal příběh o zimní dovolené tří kamarádů a jejich šesti malých dětech. Tato komedie Marie Poledňákové si získala srdce milionů diváků. Komedie byla dokonce vyhlášena za komedii století!


FOTO:  Archiv TV NovaSlunce, seno, jahody


Zní to neuvěřitelně, ale oblíbená komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody měla premiéru již před třiatřiceti lety. Pohodová letní atmosféra a příběh popisující někdy až chaotický život na vesnici nás však přiměje zasmát se znovu a znovu i po letech.

 

SLUNCE, SENO, JAHODY: Takhle teď vypadají hlavní představitelé. Poznali byste je?FOTO:  Archiv TV Nova

 

 
NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zajímavosti o filmu Šifra mistra Leonarda: Proč se musel postavit nový Louvre?

Fantastický trailer: Krotitelé duchů jsou zpět v novém kabátku!

 


 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady