VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ: Popáleniny a Otík, který nikomu nerozuměl! Tohle jste věděli?

Slavný Otík z filmu Vesničko má středisková
Zdroj: oficiální zdroj

Komediální snímek Vesničko má středisková sklidil u diváků velký ohlas. Na film se do kin přišlo podívat přes 4 miliony lidí. Zajímavé je, že celý projekt vznikl v podstatě náhodou! A co dalšího jste o této populární komedii možná nevěděli?

Vesničko má středisková je československá filmová komedie natočená režisérem Jiřím Menzelem v roce 1985 podle scénáře Zdeňka Svěráka. A pokud jste si během sledování říkali, jak je možné, že Otík Rákosník proslulé nechápavé výrazy zvládá tak skvěle zahrát, ve skutečnosti to pro něj opravdu nebyl žádný problém. Maďarský herec János Bán vůbec nerozuměl tomu, co si ostatní povídají.

16

GALERIE: Vesničko má středisková

Zdroj: Archiv TV Nova

Vesničko má středisková

Hodnocení:Komunikační problém nastal i tehdy, když si János chtěl objednat jídlo. Ze scénáře odkoukal pouze dvě česká slova a to „rohlík“ a „pivo“. Nezbývalo mu tedy nic jiného, než si pokaždé dopřávat to samé.

Nebyl to ale jeho jediný problém. Na vlastní náklady si musel nechat vyrobit umělé zuby. Režisér Jiří Menzel v té době neměl žádné k zapůjčení. Ale Otíkovy slavné odstáté uši nemusely být nijak upravované. Scenáristé dokonce zvažovali, že snímek pojmenují jako „Plachťák“.

Vesničko má středisková
Zdroj: bontonfilmJedná se o jediný snímek, ve kterém si zahráli tři Rudolfové Hrušínští a pro nejmladšího, tehdy patnáctiletého, to byla debutová role.

Vznícení krabičky zápalek v kapse rostlináře Jaromíra (Oldřich Vlach) měli mít na starosti pyrotechnici, ti ale v době natáčení museli náhle odjet. Nezbývalo tak nic jiného, než improvizovat! Scéna však nedopadla úplně nejlépe. Výsledkem byla nepříjemná popálenina od rozžhavené dečky, kterou měl herec položenou na stehně.

Celý snímek vznikl v podstatě náhodou. Zdeněk Svěrák dostal totiž dvakrát proplacený honorář za námět k filmu Na samotě u lesa a vedení proto rozhodlo, že musí okamžitě - tedy do druhého dne napsat další námět! Zadařilo se, námět poputoval pár dní poté do rukou režiséra Jiřího Menzla a o realizaci filmu bylo rozhodnuto! Ovšem napsat scénář trvalo Zdeňku Svěrákovi šest let! Na realizaci si tedy komedie musela pořádnou dobu počkat, výsledek ale stál za to, že?!
 


Vesničko má středisková tehdy a dnes:

Křečovice - srovnání tehdy a dnes - 7
Zdroj: Jakub Deml / Oficiální

Křečovice - srovnání tehdy a dnes - 4
Zdroj: Jakub Deml / Oficiální

Křečovice - srovnání tehdy a dnes - 9
Zdroj: Jakub Deml / Oficiální

Křečovice - srovnání tehdy a dnes - 1
Zdroj: Jakub Deml / Oficiální

Křečovice - srovnání tehdy a dnes - 5
Zdroj: Jakub Deml / Oficiální

Křečovice - srovnání tehdy a dnes - 3
Zdroj: Jakub Deml / Oficiální

Křečovice - srovnání tehdy a dnes - 2
Zdroj: Jakub Deml / Oficiální


Vesničko má středisková dnes:

15

Vesničko má, středisková po 30 letech

Zdroj: Jakub Deml/TN.cz

Křečovice - Vesnička má středisková (2014)

Hodnocení:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Na samotě u lesa po 40 letech: Chalupu dědy Komárka nepoznáte! A tohle jste věděli?

TAJEMSTVÍ seriálu Chalupáři: Proč Sovák nikdy nesundával čepici?

Jak utopit dr. Mráčka: Aneb jak se točily skoky do umyvadla!

Buclaté tvářičky a typická školní fotka! Poznáte slavného zpěváka?

Nova.cz