• TV Nova
  • Televize Nova spolu s diváky „Vysílá pomoc do Ugandy“

Televize Nova spolu s diváky „Vysílá pomoc do Ugandy“

Televize Nova spolu s diváky „Vysílá pomoc do Ugandy“

Televize Nova a Nadace Nova se rozhodly podpořit projekt pro nezaopatřené děti v Ugandě s názvem Life 4 kids – Uganda. Cílem projektu je najít dlouhodobé sponzory, kteří budou pravidelně zasílat finanční pomoc dětem v Ugandě a dají jim tak naději na lepší budoucnost. Za tímto účelem odvysílala TV Nova speciál Koření, představila projekt ve Snídani s Novou a od pondělí 29. února spustila spotovou kampaň. Za první týden od odvysílání speciálu Koření se podařilo najít dlouhodobé sponzory pro 13 z 16 opuštěných dětí, které mají nyní zabezpečeny základní potřeby a vzdělání. Děkujeme!

V pondělí 29. února byla spuštěná spotová kampaň s názvem - Vysíláme pomoc do Ugandy. „Tímto heslem chceme říct, že pomáháme přímo na místě, kde je podpora nejvíc potřeba. V dnešní společenské atmosféře jsme trochu riskovali, že zvedneme vlnu negativních reakcí. Už dnes ale můžeme říct, že převažují pozitivní názory lidí a je viditelná velká podpora ze strany našich diváků. Naším dlouhodobým cílem je pomáhat dětem a bylo jen otázkou času, kdy se aktivity Nadace Nova rozšíří do zahraničí,“ uvádí Anna Suchá, vedoucí PR a komunikace skupiny Nova.

„To, že se nám podařilo téměř naplnit cíle projektu ještě před spuštěním spotové kampaně, je pro nás úžasná zpráva. Je to signál o tom, že diváci chtějí o charitě vědět víc a nestačí jím jen krátká emotivní zpráva ve spotu. Děkujeme naším divákům,“ dodává koordinátorka projektu za televizi Marika Mazáková.

FOTO:  Nova.cz


Představení projektu proběhlo 20. února v premiérovém vydání pořadu Koření speciál. Do daleké africké Ugandy se vydal redaktor Michal Kratochvíl s kameramanem Petrem Marešem. V doprovodu zakladatelky projektu navštívili sirotčinec, který je v provozu již desátým rokem. O přibližně 30 dětí se stará pečovatelka Asha s další pomocnicí. „Jsem rád, že jsme přímo na místě poznali děti, kterým pomáháme. Žili na ulici, ve slamu bez rodičů, bez někoho, kdo by se o ně zajímal. V sirotčinci kolem nás pobíhaly jako běžné šťastné děti. No jejich osud je i tak nejasný…,“ vzpomíná Michal Kratochvíl.

OSCAR pro seriálové herce: Kteří herci by si ho podle vás zasloužili?

Ke společnému projektu byly vytvořeny stránky nova.cz/Uganda, kde diváci najdou medailonky dětí. „Moje jméno je Patricia. Je mi 6 let. Nikdy jsem neměla panenku. Teď už ji mám a jsem šťastná,“ hovoří Patricia Natabi, která ztratila oba rodiče. Měsíční částka pro pomoc dítěti je stanovená na 1700 Kč. Z finančního příspěvku jsou zabezpečeny potraviny, oblečení, zdravotní péče a povinné školné na vzdělání. O Life 4 kids – Uganda se dále hovořilo v pořadu Snídaně s Novou. Také v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 se objevila dějová linka spojená s Ugandou.

FOTO:  Nova.cz

Lucie Paulová, zakladatelka projektu Life 4 kids – Uganda a někdejší scenáristka a šéfredaktorka seriálů TV Nova, věří, že společnou kampaní lidé přispějí i na další dobudování areálu: „Již při mé prvé cestě do Ugandy jsem si uvědomila, že chci pomáhat dětem, o které se nemá kdo postarat. Dát jim domov, jídlo a vzdělání. To je ta naděje, kterou má projekt Life 4 kids – Uganda.“

Po oznámení kampaně diváci pomohli finančními dary, slovní podporou, ozvali se i další organizace, které mají své aktivity v Ugandě a již 13 dětí našlo své sponzory. Děkujeme.

Společný spot TV Nova a Life 4 kids - Uganda je k dispozici zde:

Nadace Nova již v roce 2015 finančně přispěla na rekonstrukci a výstavbu domků pro děti v nouzi a sirotky v Ugandě. Finanční příspěvěk zabezpečil i úhradu nákladů spojených se zajištěním sociální a kulturní péče o děti v Ugandě na několik měsíců.
 

Nepřehlédněte:

Internetová talkshow Na baru má nové moderátory!

DRAZÍ SOUSEDÉ: Tohle jsou hlavní hrdinové nového seriálu!

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady