Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku v Praze: Ujala se ho Libuška Šafránková

Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku v Praze: Ujala se ho Libuška Šafránková

Letošní Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze se oblékly do červeno-zlatého hávu. Právě tyto barvy zdobí hlavní dominantu, dvacet metrů vysoký smrk, i okolní stánky. Jejich štíty nesou další symbolické poselství „návratu v čase“, které návštěvníkům připomínají památné události z historie českého národa. Vánoční smrk na Staroměstském náměstí se slavnostně rozsvítil v sobotu 30. listopadu v 17 hodin.

Dvacetimetrový smrk na Staroměstském náměstí pochází z městysu Rataje nad Sázavou a tentokrát bude oděný do červené a zlaté barvy. Ústředním tématem jeho letošní výzdoby je motto „Zastavte se v čase“. „Symbolem času je právě Staroměstský orloj, a tak jsme se i my inspirovali mechanikou orloje, ciferníku či hodin. Tyto náměty se objeví v několika provedeních na ozdobách nejen na stromě, ale i na všech prodejních domcích,“ uvádí Vlastimil Jakubec, zástupce firmy S.O.S. - DEKORACE, která připravuje osvětlení a ozdoby pro vánoční trhy.

Rozsviťte letos v Praze stromeček s filmem Přijde letos Ježišek? a podívejte se na exkluzivní ukázky z filmu!


Kulaté dekorace znázorňují kromě příslušné události v české historii také její letopočet. Tématem dvaceti motivů je například otevření Národního divadla, stavba Karlova mostu či příchod Cyrila a Metoděje. Strom navíc zkrášlí 400 klasických kulatých ozdob různých velikostí, 90 ozubených koleček a 40 kusů světelných motivů cibulových hodin. O světelný efekt se postará 300 blesků a 72 000 LED diod. Speciálním prvkem bude 50 kusů ciferníků orloje s přísvitem vytvořených technologií tzv. polopropustných zrcadel. Ta při pohledu z různých stran vytvářejí efekt tunelu vedoucího do nekonečna.

Děláte nejlepší bramborový salát? Pošlete nám recept a vyhrajte lístky na film Přijde letos Ježíšek!

FOTO:  Nova.cz

Poprvé vánoční smrk zazářil v plné kráse v sobotu 30. listopadu v 17 hodin, kdy ho symbolicky rozsvítil pražský primátor Tomáš Hudeček a herečka Libuše Šafránková. Účast této herečky přitom není náhodná. Právě Libuše Šafránková je představitelkou jedné z hlavních rolí nového filmu režisérky Lenky Kny Přijde letos Ježíšek?, který má premiéru 5. prosince 2013. Některé scény jsou dějově přímo začleněny do prostoru Vánočních trhů na Staroměstském náměstí a také se zde v autentické atmosféře v loňském roce natáčely. Pořadatel vánočních trhů – společnost Taiko – se také stala jedním z partnerů tohoto filmu.

Čtěte také:
5 SERIÁLOVÝCH MRCH! Rozhodněte, která je ta největší
VIDEO: Skvěle zpívají i vypadají! Tyhle krásky zazářily v Hlasu
Brzobohatý a Leichtová si vůbec poprvé střihli duet! A takhle dopadl
Co bude s Márou? Kryštof Rímský prozrazuje: Odrazí se ode dna!


 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady