TOP 7 CHYB: Harry Potter měl zemřít už ve druhém filmu série!

Aktualizováno 19.1. 2018 13:38

Harry Potter měl zemřít už v druhém díle série! A proč si nejsou filmaři schopní zapamatovat, kde se zrovna nacházejí jeho brýle? Přečtěte si největší zajímavosti a nejkurióznější chyby z předposledního dílu série!

Sedmé a poslední pokračování příběhů o kouzelníkovi Harry Potterovi je rozděleno do dvou částí. V první části se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou cestu, na které hledají viteály, aby mohli zničit Voldemorta. Ten svoji duši rozdělil na části a vložil ji do sedmi viteálů, čímž se stal téměř nesmrtelným. Navíc se už musejí spoléhat jen sami na sebe, učitelé jsou daleko a profesor Brumbál zemřel v předchozí sérii. Pán zla tedy vycítí příležitost a vyšle smrtijedy, aby mu přivedli to jediné, co se celou dobu snaží získat – Harryho Pottera.

Harry Potter a Relikvie smrti
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 - výřez plakátu

První část Relikvií smrti patří mezi jediný film ze ságy Harryho Pottera, který se neodehrává v Bradavicích. Skalnatý útes, na kterém se natáčela scéna Harryho s Hermionou, se nachází v severním Yorkshire - Limestone Pavement, ve Velké Británii. Mezi velké zajímavosti patří i fakt, že při natáčení v Godrikově Dole bylo použito čtyřicet tun umělého sněhu!
 

TOP 7 chyb, kterých jste si nevšimli:

– Když pan Láskorád kreslí znamení relikvií smrti, změní se tvar kruhu mezi nakreslením kruhu a trojúhelníku.

– Bellatrix má v pravé ruce nůž, když drží Hermionu. Hned v dalším záběru už nůž nedrží.

– V záběru, během kterého jde Harry do jezera pro meč a následně je pod vodu, má na sobě brýle. Když ho pak vytáhne Ron ven, hledá je Harry na břehu.

125

GALERIE: Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

Harry Potter a Relikvie smrti 1 - 25

Hodnocení:

– Ve scéně, kdy lapkové honí po lese Hermionu, Harryho a Rona, řekne Hermiona směrem k Harrymu kouzlo, po kterém mu oteče obličej. Hermiona mu schová brýle k sobě do kapsy, aby nebyl odhalen. Když mu ale po chvíli obličej splaskne, má brýle nasazené na nose.

– Pro zabití člověka je nutné vyslovit celou kletbu "Avada kedavra". Voldemort ale zabil Charity Burbage po vyslovení pouhého "Avada". V tom případě by byl Harry mrtvý už ve druhém díle, kde Lucius Malfoy též vyslovil část kletby, ale skřítek Dobby mu vyrazil hůlku z ruky.

– Když jde Harry s Ronem na pánské záchody, aby se spláchli na ministerstvo, stojí v řadě za sebou. V dalším záběru ale stojí vedle sebe.

– Aby se dostali Harry, Ron a Hermiona na Ministerstvo kouzel, musejí použít mnoholičný lektvar. Jenže jim zůstanou jejich hlasy. Ovšem ve čtvrtém díle, Harry Potter a Ohnivý pohár, Pošuk Moody svůj hlas po používání mnoholičného lektvaru ztratí.


Druhou část Relikvií smrti uvidíte v sobotu 20. 1. 2018 od 20:20 na Nově nebo v repríze v neděli 21 .1. 2018 od 17:45 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 9: Tyto chyby v šestém filmu o Harrym Potterovi vás pobaví! Jak mohlo něco takového projít?

Temné pozadí Harryho Pottera a Prince dvojí krve: Jeden z mladých herců se premiéry nedožil!

TV Nova