Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Příběh o roztomilém mimozemšťanovi, který touží po návratu na svou rodnou planetu, mají rádi malí i velcí diváci. Věděli jste ale, jak by vypadalo pokračování tohoto úspěšného snímku, nebo jaká všechna bezpečnostní opatření byla při natáčení potřeba?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Pozadí filmu E.T. - Mimozemšťan: Režisér prozradil, že je inspirován tragickými událostmi v jeho rodině

Henry Thomas - E.T.
zdroj: oficiální zdroj Henry Thomas - E.T.
aktualizováno 30.03.2018, 12:37 | 30.03.2018, 12:37 | kar

Příběh o roztomilém mimozemšťanovi, který touží po návratu na svou rodnou planetu, mají rádi malí i velcí diváci. Věděli jste ale, jak by vypadalo pokračování tohoto úspěšného snímku, nebo jaká všechna bezpečnostní opatření byla při natáčení potřeba?

Film E.T. - Mimozemšťan, který získal tři Oscary za vizuální a zvukové efekty a Oscara za nejlepší hudbu, vznikl roku 1982. O rok dříve se začal natáčet za zvýšených bezpečnostních opatření, protože se režisér obával, že mu nápad ukradne konkurence. Herci ani štáb nemohli mluvit o filmu s médii a nesměly proniknout žádné fotky mimozemšťana, dokonce ani slavný plakát noční oblohy s E.T. a Elliotem na kole. Celé natáčení trvalo pouhých 58 dní a režisér Spielberg ho neobvykle točil chronologicky. Tento způsob zvolil kvůli dětským hercům, aby jejich emoce ve finální scéně byly co nejvěrohodnější.

E.T. - Mimozemšťan - 2
(Foto: TV Nova)

Mimozemskou postavičku ztvárnilo hned několik lidí. Převážně se jednalo o herce malého vzrůstu, jako 22 letá Tamara de Teaux (89 cm), Pat Bilon (86 cm), který chvíli po natáčení zemřel, nebo 12 letý chlapec, který se narodil bez nohou, ale naučil se chodit po rukou. Ten vystoupil například ve scéně, kde je E.T. opilý a potácí se po kuchyni. Vizi, jak by měl mimozemšťan ve filmu vypadat, měl režisér jasnou. Jeho vzhled musel být tak ošklivý, že by ho mohla milovat jen vlastní matka. Přesto ho dnes miluje celý svět.

 

Další zajímavosti, které jste o filmu určitě nevěděli:

- Fanoušci vypočítali, kolik by ve své době stálo volání malého mimozemšťana z Kalifornie „domů", tedy na planetu Brodo Asogi. Asi by se nedoplatil, protože by musel zaplatit téměř 76 kvadrilionů amerických dolarů.

- Tři hlasy lidí, mořské vydry a psa byly zkombinovány pro vytvoření hlasu E.T. ho.

- Seriálová hvězda Patricia Welshová ve filmu vyřkla nejznámější větu „E.T. volat domů". Podle smlouvy ovšem nesměla tuto větu, která má svoji ochrannou známku, říct mimo studia. Režisér nechtěl, aby si někdo spojoval hlas s lidskou postavou, proto ani není její jméno v titulcích.

- Vesmírná loď, která přistála s E.T. v Kalifornii, byla 60 cm veliký model.

  • E.T. - Mimozemšťan
  • E.T. - Mimozemšťan - 3
  • E.T. - Mimozemšťan - 2
  • E.T. Mimozemšťan
  • E.T. Mimozemšťan
  • Henry Thomas - E.T.


- Postava mimozemšťana byla vyrobena z latexu a vyšla na 1,5 milionu dolarů.

- Režisér Spielberg o filmu uvedl, že je ve skutečnosti o rozvodu jeho rodičů. Tento příběh prý měl vymyšlený už od dětství.

- Michael Jackson vlastnil jednu z původních motorických loutek E.T.ho, která byla použita přímo ve filmu.

- Steven Spielberg a scénáristka Melissa Mathison vymysleli základní koncept pro případné pokračování. Hlavní děj spočíval v tom, jak Elliota a jeho partu unesou zlí mimozemšťané, kteří jsou ve válce s E.T. ho druhem. Ten by se je snažil zachránit.

 

Rodinný film E.T. - Mimozemšťan můžete sledovat už v pátek 30. 3. od 20:20 na Nova Cinema, nebo v sobotu 31. 3. od 14:15 na tomtéž kanále!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

ŠPATNÝ NÁPAD: Jim Carrey má poznávací značku s neuvěřitelným nápisem. Chodí mu kvůli ní pokuty cizích lidí!

KROTITELÉ DUCHŮ: Kvůli smrti se změnil příběh i většina obsazení!

ODHALENÍ z komedie 102 dalmatinů: Ve filmu hrálo několik stovek štěňat. Neustále je měnili za nové!Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář

Jim Carrey

ŠPATNÝ NÁPAD: Jim Carrey má poznávací značku s neuvěřitelným nápisem. Chodí mu kvůli ní pokuty cizích lidí! »

Jim Carrey si koupil motocykl Harley Davidson, pro který z legrace vymyslel originální poznávací značku. To ale netušil, že mu kvůli ní budou chodit desítky pokut cizích lidí! ... více»

Galerie: Krotitelé duchů - 3

KROTITELÉ DUCHŮ: Kvůli smrti se změnil příběh i většina obsazení! »

Dle četných názorů jsou Krotitelé duchů jedna z nejlepších a nejoriginálnějších komedií všech dob. Tento trhák však měl vypadat úplně jinak. Co se příběhu i obsazení týče. Smrt ale změnila mnohé... ... více»

102 dalmatinů

ODHALENÍ z komedie 102 dalmatinů: Ve filmu hrálo několik stovek štěňat. Neustále je měnili za nové! »

Cruella De Vil je sice ve vězení, ale její herecké schopnosti jsou natolik přesvědčivé, že je propuštěna a může tak nadále docílit svého snu - kabátu z malých dalmatinů. Věděli jste, jaké digitální triky jsou ve filmu použity? A co dalšího skrývá tato bláznivá komedie? ... více»