Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Specialitou dnešního vydání jsou svatební, asijská vejce – velice jednoduchá na přípravu a efektně vypadající na talíři.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Asijská vejce

Vložit video na:

aktualizováno 04.05.2009, 17:09 | 05.04.2009, 07:00 | TV Nova

Specialitou dnešního vydání jsou svatební, asijská vejce – velice jednoduchá na přípravu a efektně vypadající na talíři.


natvrdo vařená vejce
2 stroužky česneku
2 cibulky šalotky
4 lžičky sójové omáčky
4 lžíce sladké chilli omáčky
červené víno
olej


Osmažíme šalotku, česnek, jarní cibulku a vyndáme na talíř. Vařená oloupaná vejce propícháme párátkem a asi 2 minuty smažíme v oleji. Máslo, sladkou chilli omáčku, sojovou omáčku a červené víno povaříme na pánvi. Vajíčka podélně rozpůlíme, polijeme omáčkou a posypeme osmaženou cibulkou a česnekem.Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář
Andrea 15.8.2009 15:24
0
ad všichni, kdo píšete bez diakritiky. Já jsem to pro sebe vyřešila, tyto příspěvky prostě nečtu!
Costabrava 3.6.2009 14:48
0
ad Paris: píšete, že "psat bez hacku a carek neni zadna sranda". Podle toho, že v další větě píšete "svědomým" atd., tam tu diakritiku v mašině máte. Takže psát bez ní je pouhá prasárna a neúcta vůči mateřskému jazyku. Částečně to toleruji u lidí, žijících např. v USA atd.(což možná jste), ač i oni si mohou češtinu bez problémů nainstalovat. Můj přítel mi z Toronta píše stejně, jako by bydlel v Úholičkách. Takže buď si na horní řádku fixkou napište "ěščřžýáíé...", nebo si opatřte českou klávesnici, na níž stejně dobře můžete psát anglicky, ovšem pro francouzštinu byste si ji asi musela vždy kvůli nosovkám a "aksánům" vyměnit. Což je otázka 10ti vteřin.
Petr 26.5.2009 08:35
0
tak tahle vejce jsou naprosto úžasná, vřele doporučuji ;-)