Hodně věcí se změnilo a to mě trápí: Jak Dan Krejčík hodnotí situaci po Výměně?

Výměna manželek dokáže člověku ovlivnit život víc, než by sám čekal. A dokonce jej i připravit na hříčky osudu! To je i případ Dana Krejčíka, který se s partnerem Matějem Stropnickým účastnil Výměny v loňském roce. Jak jej účast v reality show ovlivnila v době, kdy u sebe ubytovávají tři rodiny uprchlíků? A změnila se nějak jeho touha po dítěti? Vše nám prozradil v nejnovějším rozhovoru.

Ve Výměně manželek jste si vyzkoušel péči o šest dětí. Jste s rodinou stále v kontaktu?

Zůstali jsme v kontaktu. Na konci výměny jsme si slibovali, že za námi děti přijedou v létě na prázdniny na zámek. A tak se i stalo, přijely i s rodiči. To byl ten první moment, kdy se mi zdálo, že je náš zámek najednou moc malý. Vlastně to byla taková rozcvička na to, co se děje teď. Pak jsme se viděli ještě na Vánoce, kdy jsme se už museli rozdělit na balkón a kuchyň a vytvořit takové kolečko. Od té doby jsme se už neviděli, což je dáno aktuální situací. U nás je to teď trošku náročnější. Ale jsme spolu v telefonickém kontaktu. Dneska jsme si zrovna volali, protože u nich holky slavily narozeniny. Ti lidi nám v životě zkrátka zůstali.

FOTO:  Nova.cz

V rámci Výměny manželek jste několikrát zmínil, že byste rád i vlastní miminko. Jak to teď vidíte po roce?

Ono je důležité říct, že to u nás není legislativně možné. Mě mrzí to, že v době, kdy se ta Výměna vysílala poprvé, dejme tomu zhruba před 15 měsíci, tak se shodou okolností probíralo ve sněmovně, jestli bude pěstounská péče možná i pro stejnopohlavní páry. Tenkrát to prošlo do druhého čtení. A to jsem měl tenkrát strašnou radost, že naše Výměna manželek k něčemu byla a posunula debatu o tom, že stejnopohlavní páry mohou být dobrými rodiči. Bohužel se teď hodně věcí změnilo. To mě velmi trápí. Je s tím spojené i to, že se podle práva nemůžeme stát rodiči. V momentě až možná bude, bychom byli jedni z prvních, kdo by se rád stal milujícími rodiči.

Vás ta Výměna částečně připravila i na to, co se děje teď, kdy jste ubytovali ukrajinské uprchlíky. Můžete nám o tom něco říct?

U nás doma teď máme tři rodiny, které tu s námi jsou. Ta situace je tam náročná, narodilo se zde miminko, ale jedna paní také zemřela. Nedokázal jsem si představit, že tyhle věci budeme někdy řešit. Tyhle zážitky nás obohatí řekl bych i do konce života. 

FOTO:  Nova.cz

Jak dlouho jste vlastně na zámku žili do té doby, než jste se rozrostli o další tři rodiny?

Žili jsme tam vlastně čtyři roky, rodiny k nám přišly letos v únoru. Byl to zásadní rozdíl. My s těmi lidmi sdílíme jednu ze dvou koupelen, sdílíme spolu kuchyň, kde je neustálá fronta, protože tam v jednom kuse někdo vaří boršč (smích). Najednou se ty ženy a děti staly součástí naší domácnosti, pomáháme jim s nákupy i odvozy. Nejsou to jen nájemníci.

Na zámku dokonce plánujete i letní divadelní představení. Můžete nám o tom něco říct?

Už čtvrtý rok se na nádvoří našeho zámku koná taková letní scéna, která začíná 8. července a funguje až do konce srpna. Dohromady se tam hraje asi dvacet různých představení. Jsou tam strašně krásné večery, kde se na nádvoří hraje, je tam bar, hraje se venku pod hvězdami a rozsvíceným zámkem. Pak otevřeme naši kuchyni, kde se konzumuje jídlo, které na zámku zbylo. Herci se tam smísí s diváky a všichni zažíváme krásný večer. Vždy je tam představení, které vzniklo speciálně pro tuto letní scénu. Tentokrát je to kus Kalifornská mlha, ve které hrajeme my s Matějem. Jak se říká, kdo se snese v životě, snese se i v divadle. Takže tohle teď budeme s Matějem testovat.

Chybí vám pravidelné Výměny manželek? Vaše oblíbené díly si můžete znovu pustit na Voyo. Na Nova Plus vás navíc čekají ukázky, bonusy i skvělé reportáže!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Výměna manželek

Články k pořadu Výměna manželek

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady