Na zámku teď má Stropnický s partnerem šest dětí. Co je pro ně nejtěžší?

Ve Výměně manželek si partner Matěje Stropnického Daniel Krejčík prohodil místo s maminkou šesti dětí Martinou. Zatímco Matěj poslal svého partnera na zkušenou, aby jeho milá polovička zjistila, jak těžké je se starat o děti, jeho partner zvládnul prohození více než dobře. Sami navíc netušili, jak moc je Výměna připraví na nečekaný vývoj událostí. Na zámku totiž ubytovali hned několik ukrajinských uprchlíků i s dětmi. Nejen zkušenosti s dělením společných prostor se jim najednou více než hodily. Jak se jim nyní na zámku žije? A jak často se vídají s náhradní rodinou z Výměny? Na vše jsme se zeptali Matěje Stropnického.

Ve Výměně jste se prohodili s rodinou Martiny. Vídáte se i nadále? A plánujete vzít děti znovu na zámek?

Rodina tady byla loni v létě a my jsme za nimi byli v zimě. Tuším, že to bylo někdy okolo Vánoc, protože mrzlo jako blázen. Víckrát jsme se neviděli, ale doufáme, že nám to v létě vyjde. Jsme teď trošku limitovaní ubytováním, protože aktuálně ubytováváme několik ukrajinských uprchlíků. Jsou tu s námi už všehovšudy 4 měsíce a zatím se s nimi neloučíme. Takže jsme tedy limitovaní i ubytovací kapacitou.

Co takový život s uprchlíky na zámku přináší?

Jsou to radosti i strasti. Na zámku se nám narodilo miminko. Na druhou stranu jedna paní zemřela, byl to rychlý průběh vážné neléčené nemoci, kterou měla už na Ukrajině. Ale miminku se daří skvěle. V tomhle ohledu je to hodně náročné, na druhou stranu jsme z Výměny hodně vytrénovaní. 

Zdroj: TV Nova

Takže vám vlastně Výměna pomohla nachystat se na podobné situace?

Myslím si, že jsme si oba vyzkoušeli to, co teď oba zažíváme. Když teď s cizími lidmi sdílíme i kuchyň, není to takový šok, protože jsme si to už vyzkoušeli už ve Výměně. Ten rozdíl pak najednou není až tak velký, i když je těch cizích lidí více, tři nebo třeba deset, už to vlastně nedělá takový rozdíl. Každý tady máme samozřejmě své soukromí, protože zámek je velký, ale v kuchyni se potkáváme. A právě to jsme si mohli natrénovat i ve Výměně. Navíc jsme tady i s dětmi. Vše se dá také skloubit i se stavbou, protože rekonstrukce zámku se zastavit nedá, ta byla naplánovaná dávno před vypuknutím války. Jenže i Výměna nás naučila, že se stavební práce dají s tímto fungováním skloubit. Výměna byl vlastně takový trenažer a teď už to jedeme na ostro. 

Ve Výměně byl Dan naprosto skvělá maminka šesti dětí. Navíc si odnesl silný pocit toho, že by jednou měl rád vlastní děti. Jak se u vás posunulo toto téma?

Tím, že je tu teď šest dětí, tak se tohle téma trošku odsunulo. Nejsou naše, ale bydlí u nás. Nějakou starost to zabere. Na tomhle si můžeme vyzkoušet, jak se o ně postarat, jaký si k nim dokážeme vybudovat vztah a tak podobně. Třeba rodiče, když museli jet v začátcích na cizineckou policii, kam děti nemusely, tak si je Dan vzal na celé dopoledne, já jsem zase vyřizoval pasy. Podle mě jsme si skvěle vyzkoušeli, že bychom to zvládli.

FOTO:  TV Nova

Na co z Výměny manželek vzpomínáte úplně nejraději?

Z Výměny se nejvíc mých zážitků pojí s Martinou, která byla tady, zato Dan trávil čas se zbytkem rodiny, tedy hlavně s dětmi. S Martinou si telefonujeme docela často, i když dřív jsme mluvili samozřejmě častěji. Teď máme svou nálož povinností a starostí stejně jako Martina. Třeba teď se její nejstarší dcera, taky Martina, hlásila na gympl, ale nedostala se. Říkal jsem jí, ať určitě podají odvolání, kdyby se třeba nedostala jen těsně. A vidíte, na to odvolání ji nakonec přece jen vzali a Martině se tam skvěle daří. S Martinou si taky občas voláme, abychom se zasmáli a zavzpomínali na to, jak šílené to vlastně tehdy všechno bylo. 

S partnerem teď dokonce pracujete na společné hře, je to tak?

Je to tak. Budeme spolu hrát ve hře, která se jmenuje Kalifornská mlha. Je o znalci obrazů, který přijede na pozvání venkovské majitelky obrazu, o kterém si myslí, že je to originál. On jí ale vysvětlí, proč to tak není, a vytvoří se mezi nimi nějaký vztah. Je to vlastně taková komedie s detektivní zápletkou o pravosti toho díla. My vlastně i ze vstupenek opravujeme ten zámek, takže budeme rádi, když se lidé přijdou podívat. 

Jak pokračují vaše práce na zámku?

Loni na podzim jsme dokončili střechu, Letos se kromě kašny dělají tři místnosti uvnitř zámku. To kvůli tomu, abychom tu mohli ubytovat třeba lidi, kteří tady mají svatbu nebo i pro návštěvy, třeba i té z Výměny, tak aby měli pokoj, kde budou podlahy a budou si i moct rozsvítit světlo.

Jak změnila Výměna manželek život jejich účastníkům? Sledujte další bonusy na Nova Plus.

Díl s Matějem a Danielem si můžete připomenout také na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Výměna manželek

Články k pořadu Výměna manželek

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady