Zbožňovaný Jiří Bartoška! Jak se Petr Kolečko inspiroval svým dědečkem ve filmu i v životě?

Od 13. března můžete na Voyo sledovat český snímek Zbožňovaný z roku 2021. Jedná se o projekt filmaře Petra Kolečka, který čerpal ze svého vlastního života. Ústřední postavy ztvárňuje řada populárních herců a ve filmu rozhodně není nouze ani o humorné situace.

Kterým člověkem ze soukromí Petra Kolečka se snímek inspiruje? A co přesvědčilo Jiřího Bartošku, aby souhlasil s natáčením?

Zdánlivě dokonalý dědeček
Vyhlášený pediatr Zdeněk odchází do důchodu a těší se na zasloužený odpočinek. Radost z toho má i jeho rodina, která s ním bude moct konečně trávit víc času. Manželka Olga o něj chce neustále pečovat, dcera Zuzana zase potřebuje podpořit, protože se jí nedávno rozpadlo manželství, a vnučka Aneta o dokonalém dědečkovi dokonce plánuje napsat seminární práci.

Zbožňovaný
Jiří Bartoška ve filmu Zbožňovaný.  |  FOTO:  TV Nova

Nevěra
Zdeňkův dobře uspořádaný svět se ale začne rozpadat, když své milence Daně po téměř čtyřiceti letech oznámí, že to s ní chce ukončit. Na klidný důchod, který si vysnil, tak může zapomenout. Nevěra totiž nakonec dostihne úplně každého...

Zbožňovaný
Martina Czyžová, Ivana Chýlková a Petra Hřebíčková ve filmu Zbožňovaný.  |  FOTO:  TV Nova

Inspirace
Petr Kolečko obvykle tvoří hlavně scénáře, ale v tomto případě udělal výjimku a ujal se i režisérského postu. Inspirací při psaní příběhu mu byl jeho vlastní dědeček. Takže je jasné, že to vnímal jako velmi osobní záležitost. Navíc – stejně jako hlavní hrdina má známý filmař trochu problém rozhodnout se mezi dvěma ženami. Aneta Vignerová a Denisa Nesvačilová o tom určitě vědí své...

Zbožňovaný
Jiří Bartoška, Martina Czyžová, Zuzana Kronerová a Jiří Langmajer ve filmu Zbožňovaný.  |  FOTO:  TV Nova

Jedinečný Jiří Bartoška
Už od začátku měl Petr Kolečko jasno v tom, kdo by měl pediatra Zdeňka hrát, protože si pro tuto roli nedokázal představit nikoho jiného. Nakonec byl Jiří Bartoška dokonce jediný herec, kterého oslovil. Ten, i když nejdříve ve filmu hrát nechtěl, po přečtění scénáře změnil názor. K jeho rozhodnutí přispěla i skutečnost, že od půlky snímku už nemluví, takže se nemusel učit moc textu.

Zbožňovaný
Jiří Langmajer a Jiří Bartoška ve filmu Zbožňovaný.  |  FOTO:  TV Nova

České hvězdy pohromadě
Ve snímku si zahraje celá řada známých českých herců. Manželkou Jiřího Bartošky se pro tuto příležitost stala Zuzana Kronerová a spolu mají dceru Petru Hřebíčkovou. Ta se nedávno rozvedla s manželem Jiřím Langmajerem, kterého vyměnila za Štěpána Kozuba. S bývalým manželem ji v příběhu pojí dcera v podání Martiny Czyžové. Milenku dědečka Zdeňka zase ztvárnila Ivana Chýlková.

Zbožňovaný
Petra Hřebíčková a Štěpán Kozub ve filmu Zbožňovaný.  |  FOTO:  TV Nova

Film Zbožňovaný sledujte na Voyo!

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady