PREMIÉRA: Jak moderátoři Víkendu zvládli 600 km napříč Rakouskem, Německem a Švýcarskem a veteránem?

V západní části Rakouska na břehu Bodamského jezera leží městečko Bregenz. Jeho poklidný život každoročně v květnu naruší téměř dvě stovky aut. A ne ledajakých! Již šestým rokem se zde pořádá Bodensee klasik – rally veteránů!

Malebná krajina, úchvatný, ale i náročný teren a také skvěla organizace – to jsou důvody, proč se rally v Bregenzu velmi rychle etablovala mezi nejlepší veteránské rally Evropy. V tomto roce museli závodníci zvládnout 630 kilometrů dlouhou trasu, která byla o 80 km delší než v roce 2016. Závod trval tři dny a byl rozdělen do tří etap, kdy účastnící měli možnost dokázat, že i přes úctyhodný věk jejich auta rozhodně nepatří do starého železa! Na rally v Bregenzu můžete vidět Ferrari, Lamborghini, Jaguary, Porsche... Všechny jsou ve výborném stavu a co do kvality, tak mohou trumfnout i leckterá moderní auta.
 

Moderátoři pořadu Víkend se zúčastnili rally s automobilem značky Škoda, modelem Spartak, který patří k úspěšným účastníkům veteránských závodů po celé Evropě. Spartak je přímým předchůdcem známější Octavii. Závodní vůz byl vyroben v roce 1957 a v roce 1995 ho odkoupilo Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi. Po důsledné opravě se tento veterán stal obávaným závodníkem veteránských rally.
 

Rally Bodensee klasik se můžou zúčastnit posádky s automobily vyrobenými do roku 1995. Jak moderátoři pořadu Víkend zvládli přes šest set kilometrů napříč Rakouskem, Německem a Švýcarskem? A jak se na silnici choval šedesátiletý Spartak? Dostali se až na 24. místo a pro všechny zúčastněné to byl zážitek k nezaplacení!
 

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Víkend

Články k pořadu Víkend

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady