Jak se natáčely násilné scény v Ordinaci a Ulici? Padla skutečná facka! Herečky se podělily o detaily

V Ordinaci a v Ulici se blýská na temné časy. Doktorka Zdena Suchá čelí ze strany svého přítele, Andreje Martynčáka, domácímu násilí. V Ulici se studentka Lucie Weberová potýká s podobnými problémy, které má na svědomí její otec. Jakým způsobem se násilné scény natáčely? Jedna z představitele dostala skutečnou facku!

 Doktorka Zdena Suchá z Ordinace v růžové zahradě 2, kterou představuje herečka Dana Morávková, se i přes výstrahu svého okolí rozhodla vrátit se ke svému bývalému příteli, Andreji Martynčákovi. Ten postupně začal Zdenu psychicky týrat a zanedlouho na to došlo na první fyzický útok. Herečka prozradila, že se do role týrané ženy vžila natolik, až byla z natáčení sama zničená.

Galerie„Je to hodně náročné, i psychicky, fyzicky třeba míň, ale to je právě na herecké profesi to krásný. Já jsem strašně ráda, že takovou roli můžu hrát, i když jsem ted strašně vyčerpaná,“ svěřila se Morávková.

• ANKETA: Lapena v síti násilníka! Poraďte Zdeně Suché, co by měla dělat


Herečka Karolina Šafránková, představitelka studentky Lucie Weberová v seriálu Ulice, nezažila fyzickou bolest jen na televizní obrazovce, ale i během natáčení. Její postava prochází složitým obdobím. Poté, co začala chodit s Matějem Jordánem, změnil se její otec ve skutečného tyrana. V jedné scéně ji dokonce jednu vrazil, a to přímo před očima jejího přítele.

FOTO:  TV Nova


• FOTKY: Weber zfackuje Lucii kvůli Matějovi

Krušné scény fyzického útoku se od sebe však velmi lišily.
V Ordinaci bylo napadení točeno za pomoci kaskadéra, a tak facka, kterou Zdena schytala, nebyla skutečná. "Byl tady kaskadér, kterého znám z natáčení. Pro mě bylo nedůležitější, aby to vypadalo věrohodně. Protože hrát, že dostáváte nebo dáváte facku vypadá, že je to jednoduché, ale to vůbec. Tak aby to vypadalo věrohodně,“ vysvětlila Dana Morávková. Kdežto při natáčení Ulice byla představitelce Lucky, Karolině Šafránkové, uštědřena opravdová facka. „Hodně to bolelo, ale bavilo mě to, mě asi baví ty dramatické scény. Hned po natáčení mi byl donesen ohromný pytel ledu a ledovali jsme celý den,“ dodala nakonec Karolina.

Více už v reportáži.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Proč chodí Dana Morávková z natáčení v slzách? Promluvila o hrůzách, které Zdenu Suchou ještě čekají!

Fenka Máňa se má čile k světu: Kolik si vydělala účinkováním v Ulici?

VIDEO: Jak se tváří herci, když jim pustíte jejich milostné scény? Reakce Stránského, Rychlého a Morávkové!

Sdílet