Multitalentovaný Petr Buchta: Co zvládá kromě herectví? Tohle všechno jen tak někdo neumí!

Multitalentovaný Petr Buchta: Co zvládá kromě herectví? Tohle všechno jen tak někdo neumí!
Zdroj: Nova.cz

Herce Petra Buchtu znáte ze seriálu Ulice. Nyní ho ale můžete každý všední podvečer vídat na obrazovkách jako Tomáše v seriálu Drazí sousedé. Co dělá sympatický herec mimo televizní obrazovky?

Herec Petr Buchta se dostal do povědomí diváků především díky seriálu Ulice, kde ztvárnil postavu Vojty Kalicha, nadějného sportovce. Vojta musel bohužel kvůli zranění přestoupit ze sportovní školy na gymnázium. Nastoupil do třídy k Tereze a Matějovi, kteří se brzy stali jeho nejlepšími kamarády.

FOTO:  TV Nova

Se sympatickou Terezou Jordánovou k sobě měli opravdu blízko. Dlouhou dobu spolu randili a jejich lásku nezastavilo ani Vojtovo zranění míchy, kdy byl upoután na invalidní vozík. Vojta se naštěstí vyléčil, ale v tu chvíli se jejich cesty rozešly – Vojta se rozhodl procestovat svět a poznat sebe sama.
FOTO:  TV Nova

V Ulici už se Vojta nějakou dobu neobjevuje, kde nyní můžete  na sympatického herce narazit? V červenci můžete Petra Buchtu vídat na obrazovkách televize Nova v premiérových dílech seriálu Drazí sousedé jako rozmazleného a arogantního Tomáše Procházku, jednoho z možných dědiců 30 milionů, který ale miluje život ve městě. Po dlouhém přemlouvání poslechne matku a přestěhuje se na vesnici. Chce tak naplnit poslední vůli dědy Aloise a zdědit peníze.
FOTO:  Nova.cz

Kromě Petra Buchty můžete v seriálu vidět i další známé seriálové herce – jako Lenku Zahradnickou a Štěpána Benoniho, které ze seriálu Ulice také dobře znáte.
FOTO:  Nova.cz

Co jste o Petrovi možná nevěděli? Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Pět let působil v Těšínském divadle, kde si zahrál například hlavní role v představeních Revizor, Zločin a trest, Romeo a Julie a Figarova svatba. Od roku 2013 působil  v Kladenském divadle a aktuálně ho můžete vidět například na prknech Švandova divadla v Praze.
FOTO:  Nova.cz

Díky svému slezskému původu mluví plynně polsky. Mezi jeho největší zájmy patří sport. Ne náhodou ztvárnil v seriálu Ulice nadějného sportovce. Inline brusle, skateboard, chůdy, potápění, házená, tenis, nohejbal, volejbal... Nic pro něj není cizí. Mimo to ještě ve volném čase píše scénáře. A také hraje na několik hudebních nástrojů – kytaru, baskytaru a klavír! Petr je zkrátka na roztrhání.
 

Petra můžete v premiérových dílech seriálu Drazí sousedé  sledovat každý všední den od 17:25 na Nově, nebo hned po odvysílání na Nova Plus.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
BATULKOVÁ NETROŠKAŘÍ: Nejde pod 10 mega a dezinfikuje, na co přijde!

Lenka Zahradnická o vztahu s Tomášem Novotným: Brala by ho jako partnera?

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady