Splněný sen každého fanouška: Vyhrajte vstupenky na prohlídku ateliérů Ulice!

Splněný sen každého fanouška: Vyhrajte vstupenky na prohlídku ateliérů Ulice!
Zdroj: TV Nova

Seriál Ulice vstupuje do 18. sezony a při té příležitosti jsme si pro všechny fanoušky přichystali soutěž. Chcete se podívat do ateliérů, kde vznikají příběhy vašich oblíbených hrdinů? Nyní máte možnost vyhrát rodinné vstupné na exkluzivní prohlídku ateliéru seriálu Ulice!

Bez odborníků, profíků ve svém oboru, by seriál Ulice nevznikl. Jedním z těch, bez kterých by to nešlo, je architekt Jan Vlasák, který na začátku vtiskl Ulici její podobu. 

Prozraďte, jak se vlastně stavěla Ulice, měl jste nějakou předlohu? A jak dlouho vznikal nápad a pak samotná realizace?
Pamatuji si jen, že času bylo opravdu málo, vše na první dobrou. Obdržel jsem základní charakteristiku postav, stručný popis prostředí. Na základě toho vznikl návrh dekorací a jejich rozvržení v ateliéru – zastavovací plán. To jsem konzultoval s režisérem Dušanem Kleinem, s producentem Petrem Erbenem a s dramaturgem Radkem Bajgarem.

Jste na něco obzvlášť hrdý? Co pokaždé upoutá vaši pozornost, když se na Ulici podíváte?
Vedle výtvarných návrhů byla důležitá i následná logistika natáčení. Vše vymyslet tak, aby se v dekoracích dalo dobře a rychle natáčet, aby mohly
natáčet dva štáby najednou a nerušily se, aby přesun z jedné dekorace do druhé netrval příliš dlouho… Nejvíce spokojený jsem byl s dekorací Jordánů, kde se podařilo propojit celý byt do jednoho celku tak, že každá místnost měla jednu stěnu volnou pro postavení kamer a přitom mezi sebou logicky navazovaly.

Prozradíte nějaké zajímavosti ke stavbě? 
Na stavbu exteriéru Ulice jsme měli omezený prostor bývalého parkoviště. Domy jsou nepatrně zmenšené, řekněme o 20 %, a pokud nemáte přímé měřítko a dodržíte toto pravidlo od celku po detail, divák nic nepozná.

Z jakých materiálů je Ulice postavena?
Kostra domů je z dřevěných nosníků, ale povrchy stěn, střech… jsou již z reálných materiálů (pálené tašky, omítky, štuk, asfalt atd), aby výsledný pocit
byl co nejvíce autentický. Řešili jsme ale mnoho dalších úskalí, které divák ani nevnímá. Například kanalizaci na dešťovou vodu. Lávky za okna pro umístění světel a zavěšení záclon, veřejné osvětlení, dopravní značení…

Jaká část Ulice vyžadovala největší pozornost nebo úsilí? A proč?
Nebyly to jednotlivé části, ale celek. Požadavek na rozsah dekorací pro denní seriál byl velký. Domnívám se, že dekorace podobného rozsahu pro původní český seriál u nás nevznikla.

Myslíte, že byste dnes udělal něco jinak?
Do středu náměstí jsem nechal vysadit strom a těšil se, jak poroste se seriálem. To se ukázalo jako chyba. Příroda se neřídí natáčecím plánem. 

Pokud chcete vyhrát vstupenky na exkluzivní prohlídku ateliérů seriálu Ulice, sledujte pozorně Instagram seriálu Ulice a TV Nova.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ulice (@uliceserial)

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady