Zemřela herečka Jana Altmannová (†77). Zazářila v Ulici i v Babovřeskách

Ve věku 77 let zemřela oblíbená herečka, dabérka a pedagožka Jana Altmannová. Redakci TN.cz smutnou zprávu potvrdila za rodinu Zuzana Mattlachová. Fanoušci si herečku pamatují z řady filmů a pohádek, zazářila také v seriálu TV Nova Ulice nebo ve filmu Babovřesky.

Jana Altmannová se objevovala zejména v menších rolích v řadě filmů a pohádek. Typický byl pro herečku její účes, kdy měla vlasy vždy vysoko vyčesané, často do drdolu.

Herečka se narodila 17. října 1944 v Praze. V roce 1968 absolvovala studium na DAMU, konkrétně na katedře loutkového divadla. Pět let následně působila v západoněmeckém Essenu, kde byla v angažmá v divadle Hohensteiner Puppenspieler a zároveň učila na vyšší sociálně pedagogické škole.

Po návratu do Prahy byla členkou Divadla Spejbla a Hurvínka a poté také Ústředního loutkového divadla. Od roku 1982 poté vyučovala na DAMU a věnovala se dabingu.

Od 70. let se objevila v řadě filmů. Fanoušci si ji mohou pamatovat například ze snímku Vrchní, prchni (1980), Příště budeme chytřejší, staroušku! (1982) a objevila se také ve filmech Babovřesky (2013) a Kameňák (2003) režiséra Zdeňka Trošky.

Kromě značného množství pohádek si diváci herečku mohou pamatovat také jako maminku kadeřnice Simony ze seriálu TV Nova Ulice.

Jana Altmannová se objevila v 966. dílu Ulice. Podívejte se na její první scénu:

Zdroj: TV Nova

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady