Slavné celebrity v seriálu To je vražda, napsala. Komu pomohla ke kariéře Jessica Fletcherová?

Fanoušci oblíbeného seriálu To je vražda, napsala truchlí. Zemřela představitelka slavné spisovatelky Jessicy Fletcherové, herečka Angela Lansburyová. Role spisovatelky vyšetřující vraždy k herečce neodmyslitelně patří. Po dobu, kdy se seriál natáčel, se po jejím boku objevili také herci, kteří se později stali hollywoodskými hvězdami.

Na televizních obrazovkách se seriál To je vražda, napsala objevil poprvé v roce 1984. Fanoušky si získal po celém světě a dodnes se stále vysílá.

To je vražda, napsala

Role Jessicy Fletcherové se ujala herečka Angela Lansburyová, která si získala srdce diváků. Nikdo si neuměl představit, že by slavnou spisovatelku detektivek a amatérskou vyšetřovatelku hrál někdo jiný.

Jessica Fletcherová je hereččinou nejznámější rolí, i když se Angela objevila v řadě dalších filmů, a za některé byla třikrát nominovaná i na Oscara v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. Významnou sošku nakonec získala v roce 2014, kdy obdržela čestného Oscara.

Hollywoodské hvězdy

V seriálu To je vražda, napsala se v epizodách objevili hvězdní hosté, ale také herci, kteří na slávu teprve čekali. Mezi nimi byl například George Clooney, kterého mohli diváci vidět v epizodě Nic k zasmání. Tehdy měl Clooney za sebou roli v seriálu Centennial, ale slávu mu přinesla až role doktora v Pohotovosti z roku 1994.

FOTO:  Nova.cz

​S Angelou Lansburyovou si zahrála herečka Courteney Cox známá jako Monika ze seriálu Přátelé. V epizodě Smrt si vybírá nejvyšší daň z roku 1986 se objevila jako začínající herečka a netušila, že se o pár let později stane součástí jednoho z kultovních seriálů všech dob, který byl obrovským průlomem v její kariéře.

​​​Oscarový herec

V roce 1984 se v seriálu objevil i herec Joaquin Phoenix, který stejně jako jeho kolegové čekal na úspěšnou kariéru. Dočkal se jí a hrál hned v několika hollywoodských trhácích (Gladiátor, Znamení, Walk the Line). Oscara mu pak vynesl film Joker, kde herec ztvárnil hlavní roli.

​​​Další slavné osobnosti

Epizodní roli v To je vražda, napsala si zahrála také Julianna Marguiles, které slávu přinesl seriál Pohotovost, kde jejím hereckým parťákem byl George Clooney. Za roli sestřičky Carol Hathawayové získala v roce 1995 cenu Emmy. Hlavní roli si pak zahrála v seriálu Dobrá manželka.

Mezi další herce, kteří se setkali s Lansburyovou, patří Tom Selleck, jehož slavná role v seriálu Magnum mu zajistila cenu Emmy i Zlatý Glóbus. Později se objevil i v seriálu Přátelé, kde si zahrál partnera Moniky (Courteney Cox). Také oblíbený kanadskoamerický komik Leslie Nielsen si nenechal ujít roli v To je vražda, napsala, kde se objevil hned dvakrát.

Galerie

​Všechny díly seriálu To je vražda, napsala najdete na Voyo, ve všední dny je mlůžete sledovat na Nova Gold. 

Sdílet