• Pořady
  • Survivor
  • Tomáš o cestě v Survivor: Přežij to a dostaneš druhou šanci!

Tomáš o cestě v Survivor: Přežij to a dostaneš druhou šanci!

„Jsem Tomáš, je mi 33 let a jsem z Prahy. Na skejtu jsem triky dělal běžně, tak uvidíme, jak mi to půjde v Survivor.“ Těmito slovy se divákům letošní řady představil jeden z finalistů, neporazitelný král duelů Tomáš Weimann.

Jeden z největších fanoušků Survivor, který tuto show sleduje už před dvacet let, si účastní splnil dětský sen. „V normálním životě člověk takovou šanci nezíská. Tady nemáme telefon, média, nic. Nemáme jídlo, pohybové návyky. Spíme na tvrdé zemi,“ popisuje Tomáš nástrahy ostrova. Fyzická stránka ale není to nejtěžší, s čím musel v Survivor bojovat. Jako nezapomenutelný zážitek popisuje stránku hry nazvanou „přehrát“. Odměny, imunity a souboje jsou něčím, co nejvíc odlišovalo jeho běžný život od toho na ostrově.

Život s Rebely

Mezi Rebely měl blízko k hodně lidem. Byla to hlavně Žaneta, která v určitou chvíli hry plnila, co mu na očích viděla. „Tomáš si přál náhrdelník na krk. A protože moře vyplavilo šňůrku, nasbírala jsem mušličky a vyrobila jsem ho pro něj,“ vzpomíná vizážistka na začátky na ostrově.

Kromě Žanety měl velmi blízký vztah i s Jirkou a spoléhal na to, že právě s nimi se dostane až do samotného konce. Dokud nepřišlo zamíchání kmenů.

Nový Hrdina

„Když jsem se dostal k Hrdinům, tak přesně v ten den, po 32 dnech, když se jim nedařilo, jsme začali vyhrávat jeden souboj o odměnu za druhým,“ vzpomíná Tomáš na své první chvíle v tomto kmeni. Pak už se většinu času vezl na vítězné vlně, která ho dovezla až do sloučení: „V kmeni se najednou změnila chemie a lidé se v něm začali cítit dobře.“ A právě slovy o fungujícím kmeni a nových přátelstvích Tomáš naštval Rebely, kteří mu jeho nové aliance až do konce show nedokázali odpustit.

U Hrdinů se nejvíce spřátelil s Pepou, se kterým za sebe kopali až do úplného konce. Byl to ale právě Tomáš, který ho musel v duelu vyřadit. 

Osobní příběh

„Jak jsme pod tlakem a žijeme ve skupině, tak se začnou drát na povrch věci, které máme schované hluboko v sobě,“ vysvětluje Tomáš moment, kdy se svěřil Karolíně s osobním příběhem. Dětství plné hádek a přenic mezi sourozenci si však dávno v hlavě srovnal. Nyní z toho všeho pro něj zbyla jen vzpomínka, ze které už se dávno poučil. „Podle mě je důležité s lidmi o problémech mluvit. Samozřejmě ne s každým. Okolo nás je i spousta lidí, kteří se nás snaží zesměšnit. Ale když cítíte, že je vedle vás někdo, kdo to myslí upřímně a vy z něj cítíte, že je hodný a dobrý, tak je důležité se o těchto věcech bavit,“ vysvětluje, proč se se svými životními eskapádami svěřil právě Karolíně. Ta se k situaci vyjádřila tak, že i když je ráda, že do ní Tomáš vložil důvěru, celou dobu ho považovala za velmi silného hráče.

Král duelů

„Posílají mě na každý duel. Pořád pro mě hlasují. A já cítím, že mi to nepřejí,“ vyjádřil se Tomáš k situaci, kdy byl šestkrát po sobě poslán do duelu, ze kterého se vždy vrátil jako vítěz. „Vnímám to jako můj největší osobní úspěch,“ řekl o své vítězné vlně. A dodal: „To, že se mi ve sloučení povedlo vyhrát šest duelů, znamená, že na sebe mohu být opravdu hrdý!“ 

Blíží se finále

Když se těsně před finálovým soubojem Tomáš ohlíží za soutěží, je něco, co by udělal jinak? „Už od začátku bych zlepšil vztah s Johankou, protože se ke konci hry ukázalo, že spolu máme mnohem víc společného, než si myslíme. Je strašně fajn a hodná. Já jsem tomu na začátku spíš jen nevěřil,“ popisuje svůj vztah s blondýnkou, která až do semifinále platila za jednu z nejsilnějších hráček.

Tomáš by také nepřestal hledat skrytou imunitu. „Ta mě stála můj první duel s Matějem,“ vzpomíná na nelehké chvíle, kdy musel ze soutěže vyřadit jednoho z nejbližších hráčů na ostrově. 

Pocity 

„Jsem smutný, když si uvědomím, že už to končí. Protože život tady je nádherný. A kdybych mohl, tak ve vteřině začnu znovu,“ bilancuje před branami finále Tomáš. Kdyby se ho někdo zeptal, co je to Survivor, tak by podle svých slov prohlásil: „Přežij to a dostaneš druhou šanci do života na to mít se krásně!“

​​Survivor 2023

Finále drsné reality show Survivor se blíží! Sledujte ho ve čtvrtek 18. května od 21:35 na Nově. Nebo o den dříve na Voyo.

Pokud vás ale zajímá, co se řeší na sociálních sítích okolo show Survivor 2023, tak sledujte pořad Highlights s Evou Hronkovou nebo pořad Na ostro(v) s Tomášem Zástěrou.

Novou sérii reality show Survivor (Austrálie), kde se bojuje o 500 tisíc australských dolarů a titul pátého australského Survivora, sledujte od 10. 5. 2023 na Voyo. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Survivor

Články k pořadu Survivor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady