Fancy Švanci láme srdce i kolena žen. Bylo jeho vyřazení obrovská chyba?

Po vypadnutí ze show Survivor se ze Švanciho stal miláček fanynek. Do svého pořadu si ho pozval i Tomáš Zástěra, který s ním probral ostrovní přátelství, jídlo i jak se smiřuje s nabytou popularitou.

Petr Švancara alias Švanci se stal v průběhu účinkování v Survivor 2023 ještě větší legendou. Jak dlouho bude opět nabírat shozená kila a jak se vyrovnává s nebývalým zájmem ze strany fanynek? Švanciho vyzpovídal Tomáš Zástěra!


Švanci vítej ve studiu. Kolik jsi zhubnul?

Je to 18 kilo. Ale je potřeba říct, že než jsem do Survivor odjel mi bylo naznačeno, ať se pořádně najím a přiberu. Takže normálně jsem žil s 95 kily a pro Survivor jsem 3 kila přibral. Když jsem odjížděl, měl jsem 98 kg. A teď jsem se vážil a mám 82 kg.

Jak dlouho to budeš nabírat zpátky?

Asi bych neměl problém to nabrat do týdne, protože moji přátelé, blízcí a rodina ví, co všechno dokážu za jeden den sníst. A vím, že to není úplně zdravé.

Švanci, tvůj legendární dres by se mohl, jako moje oranžové trenky, vydražit. Co ty na to?

Nemám to vůbec v hlavě. Vím o tvé dražbě, ale sám se věnuji několik let nejrůznějším charitativním věcem. Takže když už bych ho měl dražit, tak určitě ne pro svou potřebu. Ale pro nějakou velmi zajímavou a musel bych za něj dostat takové peníze, jako dal Leoš za tvoje trencle. Navíc já si ho moc cením, byl tam se mnou 37 dní. Je to obrovská vzpomínka a chci si ho dát do nějaké vitríny společně s trenkami, s botami a fotkami obou kmenů. A ještě mikinu Zbrojovky Brno, samozřejmě. A hlavně tak, jak je. Jak smrdí a je špinavý. Protože jsem fotbalista, pomáhalo mi mít u sebe tyhle fotbalové artefakty.

Švanci, ženy tě teď zbožňují. Jak s tou popularitou nakládáš?

Popularita je krásná. Musím říct, že z fotbalu je člověk zvyklý, ale to bylo víc vyvážené. I tím, že já jsem extrémně zaháčkovaný v Brně. Ale okolo Survivor je ta popularita celorepubliková a sám sis to možná taky užíval...

Už je to pryč…

Už je to pryč? Vidíš, tak si to asi tím pádem užívat mám. Protože pak to třeba nebude. Je mi to samozřejmě příjemné. Jsem takový „besedář“. Kam vlezu, tam dělám nejrůznější besedy. Ať už je to benzínová pumpa, jdu něco nakoupit, tak lidi to zajímá. Hlavně ta pravda. Sám jsem si to taky zažil. Já jsem o té soutěži nic nevěděl a slyšel jsem, že tam můžeme chodit normálně na záchod, na hotel a tak dále. No a najednou zjistíš, jaká je realita. Že tam fakt nic není. Nemáš tam vůbec nic, maximálně to, co si vyhraješ v soubojích. A to je na té soutěži vlastně to krásné.

Akorát mě teda nejvíc zarazil ten záchod. Samozřejmě spaní, smutek, všechno je tam špatný, ale ten záchod je hodně nepříjemný. Protože chodit do moře v noci, to nechceš. Stejně tak jako z pozice chlapa, kdy dvacátý den zjistíš, že se tam dole nic neděje. Po ránu! Prostě, když to řeknu na rovinu, nestojí. Ale pak jsem šel za Pepou, který je o 15 let mladší, a potvrdil mi to. Vlastně i Venca Matějovský. Měli jsme to všichni stejně.

Fotbalovou hantýrkou jsi byl vyměněný před půlí. Bylo to pro tebe akorát, nebo bys dal ještě něco navíc?

Přiznám se, že už jsem přemýšlel nad tím, že to vzdám. Hlava už na to byla nastavena. Bylo mi špatně, pořád jsem musel sedět, protože se mi motala hlava. Byl jsem unavený a lezly ze mě kosti. Protože jsme nevyhrávali souboje, přestal jsem být psychicky v pohodě. Takže jsem si říkal, že už chci jít domů. Ale nezvedl jsem ruku a neřekl to nahlas. Byl jsem součástí soutěže a bylo mi to líto i vůči kmeni. Takže když jsem prohrál duel s Martinem a vypadl jsem, tak mi to bylo líto, ale nedělal jsem z toho žádné velké závěry. Paradoxně bych chtěl Ondrovi vzkázat, že, jak on často říká, každý by se tam chtěl vrátit, tak já moc ne. Asi jsem nebyl takový hráč. Ale jsem na sebe pyšný. Třicet sedm dní v totálním nekomfortu, s pavouky a hady. Když jsem zjistil, kolik lidí mi fandí, tak mi to bylo líto. Ale já už jsem se bál o moje tělo.

Mimochodem nemáš teď pocit, že jsi ten svůj závěrečný duel vypustil?

Byl jsem už v takové fázi té soutěže i toho těla a když Ondra řekl, co budeme dělat, tak jsem věděl, že už to nedám. Musel bych se najíst a pokračovat dál, ale já jsem nás dostal na kmenovou radu, protože jsem to jako leader nezvládl, tak jsem vypadl zaslouženě. Ale není mi to extra líto. Líto je mi to jenom kvůli lidem. Teď i zvažuji, že udělám nějaký live stream, protože já to budu říkat rád. Mám rád lidi. Chci si tu chvilkovou slávu užívat, protože si myslím, že to stejně pomine. Ale opravdu jsem před tím netušil, že Survivor je tak populární a že se na něj kouká tolik lidí.

Z těch, kdo jsou nyní na ostrově, kdo je pro tebe nejlepší a nejhorší hráč?

V tom mám úplně jasno! Nejhorší hráč, a to lidsky, hráčsky, sobecky a protože jsem přešel do modrých, tak to tak můžu hodnotit, protože jsem s ním i žil, tak mi věřte, že ačkoliv lidi moc nepomlouvám, tak tady vím, o čem mluvím, je Martin. Martin Slovák. Zvláštní typ člověka. On na nás od prvního dne volal, že jsme béčkové celebrity, ale myslím, že ani třeba netuší, že já mám za sebou dvacetiletou kariéru nebo že Pítr je český top model. A když jsem přešel k Rebelům, tak jsem si to akorát potvrdil. A na rovinu bych mu ani vítězství nepřál. A co se nejlepšího hráče týká. Na rovinu, ač vím, jak vypadá v televizi, tak skvělý hráč byl jednoznačně Jirka, ale tím, že odešel, tak to není téma. Tak bych to přál Pepovi nebo Andrejce. Byl jsem s nimi, jsou to lidsky perfektní lidé, moje krevní skupina. Ale tím, že Pepa čeká rodinu a každá koruna je dobrá, tak bych to přál jemu. Mimochodem, na ty peníze během té soutěže vůbec nemyslíš. Není to tak, že bys ráno vstal a myslel na to, že můžeš vyhrát dva a půl milionu korun. Tam jsou jiná témata – oheň, déšť. Vlastně jak přežít den. Hlavně, když je to den volna. To kdyby tam byla šalina, tak naskočím a jedu do Brna.

​​​​Survivor 2023

Jste zvědaví, jak se bude Survivor vyvíjet dál a nechcete promeškat žádnou epizodu? Tak se mrkněte na TV Program.

​​Zajímá vás, co se řeší na sociálních sítích okolo show Survivor 2023? Sledujte pravidelně pořad Highlights s Evou Hronkovou, který vychází na nova.cz každou středu a pátek. Exkluzivní obsah pro vás chystá i moderátor Tomáš Zástěra v pořadu Na ostro(v).

Show Survivor Česko & Slovensko sledujte na Voyo a od 1. 2. 2023 i na TV Nova.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Survivor

Články k pořadu Survivor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady