Divoká party i michelinský luxus v Hraničním zámečku. Proč chtěl Gábor zabít šéfkuchaře?

Společné sledování velkolepého finále si účastníci soutěže Survivor skutečně užili. Po měsících, kdy se na ostrově v Dominikánské republice stravovali velmi skromně, je v restaurantu Essens v Chateau De Frontiere v Hlohovci v Lednicko-valtickém areálu rozmazlili osmichodovým degustačním menu.

Šéfkuchař restaurantu Essens Otto Vašák působil tři roky v podniku oceněném michelinskou hvězdou. Pro Essens vytvořil špičkové menu, v němž využívá výhradně české a regionální suroviny. Některé z nich si v areálu dokonce sami pěstují.

​​Otto Vašák se v menu soutěžícím ze Survivor přizpůsobil jen ve dvou bodech. Prvním je jehněčí T-bone na ohni. „Byl to odkaz přímo k soutěži,“ připouští šéfkuchař. „Pamatuji si, jak soutěžící pořád ohlodávali nějaké kosti,“ dodává se smíchem. A druhou výjimkou byl dezert – rýže s kokosem. Vašákův potměšilý šťouchanec ale těžko nesl Gábor, který na kokosy a rýži zřejmě už nikdy nezapomene. „Zabiju šéfkuchaře,“ netajil se v nadsázce emocemi, které v něm vyvolal kokosovo-rýžový dezert. „Z kokosu je mi už zle, nechci ho ani vidět, ani cítit, ani jíst!“

​Vzápětí ale hvězdnému šéfkuchaři přiznal body. Když si totiž přivoněl, tak i přes deklarovanou doživotní nechuť k ovoci, které jej provázelo celou soutěží, pocítil touhu dezert alespoň ochutnat. ​Hraniční zámeček, tedy Chateau De Frontiere, se pak stal svědkem divokého mejdanu účastníků soutěže Survivor. Záběry ze soukromého večírku si prohlédněte v galerii.

Galerie

Surivor už sice zná svého vítěze, ale nezoufejte! Na Voyo můžete sledovat australskou verzi této drsné show! Bonusové rozhovory se soutěžícími po jejich návratu z ostrova stejně jako další materiály ze zákulisí najdete na Nova Plus.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Survivor

Články k pořadu Survivor

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady