Jeden by málem ohlodal obrazovku! Jak dopadlo finále Survivor?

Neuvěřitelné se stalo skutečností! Poslední dvojice Veve a Vladimír se dostala do vysněného finále. Společně se utká v pěti náročných disciplínách. Ty i s hlasy porotců rozhodnou o tom, kdo z nich získá úžasný titul prvního českého a slovenského Survivora. Po vydatné snídani, kterou jim nachystal štáb, musí oba nasbírat sílu na to, aby v náročných výzvách obstáli. Jak jistě všichni tušíme, nic jednoduchého to nebude!

FOTO:  TV Nova

1. SOUBOJ: Naděje ztracená v písku

Získat titul Survivor, to je jako hledat zrnko v horách písku. A to doslova! Veve a Vladimír se musí prohrabat pískovištěm dospěláckých rozměrů a najít tři díly, které jim umožní pokračovat k opičí dráze. I když je Vladimír klasicky systematičtější než Veve, její technika hlava nehlava, nohy a ruce je přece jen účinnější. Jako první najde tři díly nástavce, který si může poskládat a vyrazit k opičí dráze. Mezitím Vladimír najde poslední díl s velkým zpožděním. Díky tomu má Veve dostatek času i na házení míči. Oba se jí i s malými obtížemi podaří dostat do koše. Získává tak první cenný bod.

FOTO:  TV Nova

2. SOUBOJ: Vysoká věž předchází pád

Další kolo soutěže bude o něco náročnější. Oba soutěžící musí z dřívek postavit co nejvyšší věž. S každým patrem navíc mohou na protivníkovo pole poslat kuličku a pokusit se mu zbořit jeho stavební dílo. Zdá se, že největším protivníkem našich soutěžících bude tentokrát vítr, který se rozhodne škodit hlavně Vladimírovi. Oba hráči nakonec dosahují remízy. Nezbývá než se pustit do dalšího, ještě vyššího kola. Při dechberoucím stavění a házení kuliček diváci nečekaně vydechnou. Neuvěřitelná Veve dokáže opět porazit Vladimíra a z pěti soubojů už má na kontě druhý vítězný bod. Otázkou je – co udělá Vladimír, když jej zaženete do kouta?

FOTO:  TV Nova

3. SOUBOJ: Co neustojíš, to tě posílí

Dalším ze soubojů bude stará známá výdrž, tentokrát v poloze se zdviženýma rukama. Ta, jak známo, dokáže i naše drsné ostrovany pokroutit jako nebohého červa. Oba finalisté musí udržet těžká dvířka, pod nimiž je schováno značné množství písku. Od samého začátku má větší problémy Veve. Ty i přes změny polohy neustále sílí, až to bojovnice nevydrží a přenechá důležitý bod Vladimírovi.

FOTO:  TV Nova

4. SOUBOJ: Spravedlivá výhra je slepá

Ať už jsou naši soutěžící zaslepeni výhrou, či ne, jejich výhled na vítězství jim možná zastíní následující výzva. Se zakrytýma očima budou muset složit hlavolam z čísel od jedné do osmi. Jako u každého hlavolamu bude i tato soutěž vyžadovat rozvahu, chladnou hlavu a soustředění. Po čase stráveném s našimi soutěžícími víme, že tyto kvality má spíše Vladimír. A podle toho také vypadá výsledek. Vladimír s přehledem vítězí a nechává za sebou Veve, která nesloží ani pět písmen. Zdá se, že se náš neporazitelný IT terminátor vrátil do hry. 

FOTO:  TV Nova

​​5. SOUBOJ: Jak se z toho nesložit

Vyrovnaný souboj zatím končí 2:2. Teprve teď se ukáže, kdo bude lepší a poputuje na kmenovou radu s výhodou. Obzor našich bojovníků tentokrát nebude zakrytý, jejich mozkové závity ale hlavolamy přece jen potrápí. I když se souboj zdá ze začátku vyrovnaný, do vedení se nakonec pomalu, ale jistě dostává Vladimír. Ten skládačkami letí jako vítr a Veve nedá jedinou šanci. Nakonec si hrdě a statečně seskládá i finální třetí bod.

FOTO:  TV Nova

​​Přichází poslední kmenová rada

Kmenová rada opět a naposledy rozkřeše svůj oheň i vzpomínky na uplynulých 68 dní. Všichni si prošli dlouhou cestou, která změnila jejich vzhled i pohled na svět. Po vzpomínání ale přijde důležitý okamžik – vypilovaná řeč před porotou. Jako první začíná Veve. Ta svůj příběh postaví hlavně na roli podceňovaného hráče. Veve se taktikami a promyšlenou strategií dokázala dostat až do absolutního finále. Není proto hráčkou, která drsnou reality show jen tak proplouvala. Naproti tomu Vladimír nenápadným hráčem rozhodně nebyl. Každý útok ale dokázal účinně odrazit, probít se zaslouženě všemi duely a čelit neustálé hrozbě vyřazení ze soutěže.

Zdroj: TV Nova

​Ani otázky na tělo naše soutěžící nevykolejily. Vladimír musel uvádět na pravou míru hlavně rozkol ve výpovědích, který vznikl během jeho působení v dívčí šestce. Veve naopak měla možnost zavzpomínat na silné okamžiky v soutěžích a obhájit svou taktiku, která ji dostala tak daleko. Okamžik rozhodnutí nastává. Soutěžící berou pergameny i osud Vladimíra a Veve do svých rukou a učiní rozhodnutí, které bude jednou psát celou historii soutěže Survivor Česko a Slovensko.

Hlasy jsou sečteny, aliance i intriky dokonány. Výhercem Survivor 2022 je Vladimír Čapek!

Všechny díly drsné reality show sledujte na Voyo. Na Nova Plus pak najdete bonusy. 

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Survivor

Články k pořadu Survivor

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady