Kmen Mao má další ztrátu: Po náročném duelu s Johy vypadla Bára!

I když se v kmeni Mao po odchodu Ivy vztahy zlepšily, k jejich úplnému sjednocení to stejně nestačilo. Po prohraném souboji musel jít už na druhou kmenovou radu za sebou. Ztráta Matěje se na jejich týmu výrazně podepsala. Co všechno se stalo ve čtvrtém díle soutěže Survivor? A kdo začíná nejvíce taktizovat?

Nálada v kmenech a taktizování

Navzdory tomu, že přišel kmen Mao v minulém díle o jednoho svého člena, panovala v něm poměrně dobrá nálada. Většina z nich se shodla na tom, že se vyčistil vzduch, když místo Ivy přišla Johy. Jediným mráčkem byly rozepře mezi Gáborem a Veronikou kvůli prohrané soutěži.

Tým Azua hodnotil rozpolcenost protějšího kmene, která by mohla hrát v jejich prospěch. Vyměněná Iva se mezi ně překvapivě dobře začlenila a začala si dost rozumět s Adamem. Ten ji hned zasvětil do své strategie ohledně plánované aliance.

Souboj o kmenovou imunitu

Oba kmeny dorazily na souboj o imunitu v bojovné náladě, o čemž svědčily hlučné pokřiky na obou stranách. V této extrémně důležité výzvě šlo především o strategii. Kmen Azua jako první vybíral, kdo se utká ve dvojici. Nathan, Daniel a Aylin se kvůli zdravotnímu stavu ještě nemohli soutěže zúčastnit. Úkolem bylo skočit do vody, překonat parkourové překážky a následně na pláži shodit symboly na stole prostřednictvím sáčků s pískem. I když se Mao ze všech sil snažil, aby vyhrál, imunitu si nakonec s výsledkem 5:1 odnesl už podruhé za sebou Azua. Nejhůře prohru nesl Gábor, který dokonce vzteky zničil mikron a ochranné pomůcky.

Souboj o individuální imunitu

Členové kmenu Mao se mezi sebou tedy museli utkat v boji o individuální imunitu. Jednalo se o tradiční hru Survivor, kde jsou důležité především zručnost a výdrž. Soutěžící museli postupně přidávat hranoly na lanový žebřík, po kterém se střídavě přibližovali a oddalovali po jednotlivých příčkách. Ve finále proti sobě stáli Gábor a Veronika. Tímto způsobem si mohli vyjasnit předchozí vzájemné neshody. Udržet hranoly na místě pod spalujícím karibským sluncem nakonec nezvládl Gábor. Veronika se tak mohla radovat z tolik potřebné imunity, a navíc Gáborovi dokázala, že se v ní mýlí.

Kmenová rada

Ještě před radou se začal tým Mao dohadovat, kdo bude mít kolik hlasů. V největším ohrožení zůstala opět Bára a potenciálním terčem se stala i nově příchozí Johy. Kmen si začal uvědomovat, že kvůli vyřazení Matěje jejich tým výrazně fyzicky oslabil. Přestože za to částečně může Johy, která ho do duelu vybrala, ona sama si to za vinu nedává. Proto nebyla prozatím ve hře ani varianta, která by počítala s vyloučením nějakého dalšího muže.

Hlavně kvůli taktice v kmeni získala nejvíce hlasů pro vyloučení znovu Bára. Stejná situace se stala i na minulé radě, jen tentokrát její jméno na papír napsali všichni přítomní. Jelikož Veronika vyhrála imunitu, mohla vybírat, kdo se postaví proti Báře v rozhodujícím duelu. Nakonec zvolila Johy s tím, že to podle ní zvládne.

Duel

Tato hra vyžadovala sílu, obratnost a vytrvalost. Bára i Johy musely dát levou nohu do oprátky a pomocí ní vyvažovat dva kužely s postupně přibývajícím závažím v podobě kroužků. Přestože nebyla Bára v dobrém psychickém ani fyzickém rozpoložení, dala do souboje úplně všechno. Na Johy to však nestačilo, a tak nakonec prohrála. Vyřazení ze soutěže Bára oplakala, ale s ostatními soukmenovci se neloučila ve zlém.

Nenechte si ujít premiérový díl Survivor v úterý 1. února ve 20:20 na NověCelé díly najdete na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Survivor

Články k pořadu Survivor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady