• Pořady
  • Superlov
  • Superlov je tu! Větší výhry, rozdílná pravidla a známí lovci

Superlov je tu! Větší výhry, rozdílná pravidla a známí lovci

Češi vědomostní soutěže zkrátka milují. Po úspěšném pořadu Na lovu, který baví diváky každý všední den, proto přichází na televizní obrazovky Superlov. V něm fanoušky čeká ještě větší napětí a adrenalin. Hrát se bude až o milion korun! Diváci uvidí první díl už 25. února na Voyo nebo 4. března na TV Nova.

Superlov mění pravidla hry. Doposud byli soutěžící v Na lovu zvyklí, že se utkají s jedním lovcem. Teď se ale karty obrací. V Superlovu totiž bude bojovat jeden soutěžící proti všem lovcům! O to větší finanční odměna ho ale následně může čekat. Navíc hraje sám za sebe. Pokud bude tedy proti lovcům úspěšný, odnese si celou vybojovanou částku. 

Rozdílů mezi Superlovem a Na lovu je hned několik:

  • Vyšší maximální výhra 1 milion korun
  • Souboj se všemi lovci
  • Okamžitý konec možný už v 1. kole

POSTUP JEDLOTLIVÝCH KOL

První kolo

V prvním kole na soutěžícího čeká 5 otázek s možnostmi A, B, C. Za každou správnou odpověď získá 5 tisíc korun. Pokud špatně odpoví hned na první otázku, znamená to pro soutěžícího okamžitý konec. Pokud naopak správně zodpoví všech 5 otázek, čeká ho speciální výzva, kde může hrát až o jeden milion korun.

Druhé kolo

Ve druhém kole má soutěžící na své časomíře 60 sekund. Stejný čas mají i lovci, kteří ale soutěžícímu předloží nabídku náskoků a sum, o které může hrát. Soutěžící si následně vybere s kolika lovci, s jakým náskokem a s jakou částkou do souboje půjde. Pokud se rozhodne hrát pouze o částku nahranou v prvním kole, automaticky se utká se dvěma lovci. Pokud se rozhodne pro menší časový náskok, ale větší výhry, musí se utkat s větším počtem lovců. S počtem lovců roste i finanční částka, o kterou se bude hrát.

Soutěžící vs. lovci

Samotný souboj probíhá tak, že jakmile Ondřej Sokol začne pokládat soutěžícímu otázku, rozběhne se časomíra. Když odpoví správně, čas se zastaví a začnou odpovídat lovci. Jakmile Ondra začne pokládat jejich otázku, rozběhne se i jejich čas. Když oni odpoví správně, čas se zastaví a na řadě je opět soutěžící. A tak je to pořád dokola. Pokud někdo odpoví špatně, čas poběží stále dál a Ondřej pokládá další otázky až do doby, než zazní správná odpověď. Když čas soutěžícího vyprší dříve než čas lovců, bohužel hru opustí bez jakékoliv výhry. Když ale lovcům vyprší čas dříve, soutěžící si vyhraje finanční částku, o kterou souboj probíhal.

Ondřej Sokol
Ondřej Sokol  |  FOTO:  TV Nova

Moderátor 

Stejně jako v klasické verzi Na lovu, i v Superlovu se moderování ujme herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol. Jeho úkolem je udržovat soutěžící v dobré náladě, povídat si s nimi, zavtipkovat, ale zároveň dohlížet na průběh soutěže. Je tu především jako podpora soutěžících. A proto mezi ním a lovci panuje lehká rivalita. Vzájemné popichování ani vtípky proto nejsou vzácností.

FOTO:  TV Nova

Lovci

Úkolem lovců je vzájemně kooperovat a porazit soutěžícího, který se proti nim postaví. Na rozdíl od Na lovu je tu jejich vzájemná spolupráce opravdu důležitá, protože pokud by nebyli sehraní, mohou si to vzájemně také snadno kazit. Pokud zmáčkne tlačítko více lovců najednou, nastává totiž problém. Před samotným finálovým soubojem se navíc musí domluvit na tom, jaké nabídky soutěžícímu přednesou a volit čas, lovce i finanční částku tak, aby bylo finále pro diváka zajímavé, ale zároveň aby soutěžícího neodradilo od souboje.

Proti komu se soutěžící postaví:

doktor Vševěd – RNDr. Jiří Martínek, Ph.D

Kalkulátor – Mgr. Jakub Kvášovský

pan Lišák – Mgr. Václav Slabyhoudek

Kvízová dáma – Mgr. Dagmar Jandová

Belladonna – Mgr. Viktorie Mertová

Superlov ve světě

Superlov se stal ve světě velmi oblíbenou show. Tahle verze soutěže sklízí úspěchy například v Austrálii, Velké Británii, Finsku, Španělsku nebo Nizozemsku. V roce 2021 zvítězila na National Television Awards v kategorii nejoblíbenější vědomostní soutěže.

Kdy můžete sledovat Superlov v televizi?

Na Voyo můžou 1.díl show Superlov diváci sledovat již v sobotu 25. února.

Premiéru v televizi bude mít 1. díl této vědomostní soutěže v sobotu 4. března ve 20:20.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady