Konec Ježíška: Jakou lekci si odnesla Zuzana Kajnarová z dětství?

Zuzana Kajnarová Vánoce slaví celkem tradičně – Stromek, cukroví a rodina. To je hereččin vánoční základ.

Co se jí ale vybaví pod pojmem Vánoce a uměla by si představit slavit Vánoce někde v zahraničí? 

Silný zážitek 

Každý má v dětství Vánoce spojené s něčím jiným. Ať už s tradicemi, vánočními pohádkami nebo cukrovím. Zuzana Kajnarová to má ale úplně jinak: „Vánoce mám spojené s Českou mší vánoční od Jana Jakuba Ryby, protože jsem chodila do školního sboru. Spoustu let jsme o půlnoci chodili do kostela se sborem tuhle píseň zpívat. A také s tím, že jsme se celá rodina sešli na Štědrý večer u naší babičky. V malinkém bytě se sešlo opravdu strašně moc lidí a hrozně jsem tu atmosféru toho plného bytu, toho překvapení, měla ráda,” vzpomíná Zuzana. 

Ponaučení  

Jako dítě jste zvědavé a na Vánocích vás nejvíce zajímají dárky. U Zuzany to nebylo jinak, avšak kvůli své zvědavosti na to doplatila a Ježíšek pro ni skončil. „Snažila jsem se doma objevit dárky, které jsem i objevila a podívala jsem se, co dostanu. A v ten moment mi došlo, že jsem si to zkazila, tu radost. Měla jsem počkat a to pro mě bylo velké ponaučení. Od té doby jsem už nechtěla vědět nic dopředu, protože se člověk ochudí o tu radost.

Sváteční exotika 

Vánoce Vánocemi dělá sníh a jeho kouzelná atmosféra, avšak pokud zrovna nemáte v lásce zimu, dá se to jednoduše vyřešit. Stačí letět někam do tepla. A kde by je chtěla strávit herečka, kdyby měla tu možnost? „Říkala jsem si, že by mě docela bavilo, zkusit to jednou mimo domov. Vánoce na Novém Zélandu by mi přišly zajímavé.” 

Na celé díly seriálu Specialisté se můžete podívat na Voyo! A nebo každé pondělí na TV Nova. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Specialisté

Články k pořadu Specialisté

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady