Seriál Gilmorova děvčata často odkazuje na Česko! Jak ho najít přes červené tlačítko?

Komediálně-dramatický seriál Gilmorova děvčata si získal srdce miliónů diváků a stal se kultovní záležitostí po celém světě. Lorelai a její dospívající dceru Rory si totiž nejde nezamilovat. Seriál měl premiéru 5. října 2000 a natočilo se celkem sedm řad. Od jeho uvedení uběhlo už více než dvacet let. Víte však, že v roce 2016 vyšlo další pokračování? A všimli jste si někdy, jak často se v tomto díle zmiňuje Praha?

I když se na první pohled může zdát, že se jedná o odlehčený seriál plný humoru, není tomu tak vždy. Řeší se v něm nejenom složité rodinné, partnerské a přátelské vztahy, ale ukazuje například také generační a společenské rozdíly. Když Lorelai otěhotněla, rozhodla se opustit svůj předchozí privilegovaný život. Obě hrdinky na sobě musí tudíž dost pracovat, aby dosáhly svých cílů. Nenechte se zmást názvem, protože Gilmorova děvčata rozhodně neřeší jen typicky ženská témata.

FOTO:  Archiv TV Nova

Na rozdíl od ostatních amerických seriálů se zde nezvykle často objevují různé narážky na hlavní město České republiky. Už v první řadě mluví Rory o tom, že chce navštívit všemožná místa – mimo jiné zmíní konkrétně Prahu. V jiném díle zase připomene Václava Havla a říká své matce, že až tam jednou budou, měly by se ubytovat na místě, kde byla dříve jeho cela. Její dědeček Richard zase vypráví zajímavou historku z Prahy. Také jednou pronese negativní poznámku o pražských taxikářích. A podobných narážek byste nalezli ještě více.

FOTO:  TV Nova

V roce 2016 vzniklo další pokračování s názvem Gilmorova děvčata: Rok v životě. Skládá se ze čtyř dílů, z nichž každý sleduje hlavní postavy v jiném ročním období. Zachycuje další etapy jejich životních příběhů a mnohé z nich dojdou ke konečnému rozuzlení. Pokud máte rádi původní seriál, toto pokračování od stejných tvůrců byste si také rozhodně neměli nechat ujít.

Pokud vám nejde naladit Nova Lady (nejste ve správném multiplexu), můžete sledovat živé vysílání stanice přes červené tlačítko. Stačí mít chytrou televizi připojenou na internet. Na stanicích Novy stiskněte červené tlačítko a v menu si vyberte dlaždici Nova Lady – živé vysílání.

FOTO:  TV Nova

Populární seriál Gilmorova děvčata sledujte každou sobotu a neděli v podvečer na Nova Lady.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Snídaně s Novou

Články k pořadu Snídaně s Novou

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady