Phoebe z Přátel i Mr. Bean: Celebrity, které svým IQ převyšují i mimořádnou Martu!

Nejen postava Marty Adamcové (Tatiana Dyková Vilhelmová) v novém seriálu Případy mimořádné Marty oplývá nadprůměrným IQ. V hollywoodském rybníčku je mnoho hvězd, které jí mohou inteligencí směle konkurovat.

Jména slavných herců, zpěváků nebo modelek se v médiích skloňují v souvislosti s hereckým nebo hudebním talentem, krásou či nejrůznějšími skandály. Častokrát ale tyto osobnosti svými mozkovými závity převyšují většinu populace.

Ashton Kutcher

Například americký herec, scenárista a bývalý model Ashton Kutcher se může pyšnit IQ 160, jak uvádí web EpochaPlus.cz. Studoval obor biochemické inženýrství, ale kvůli modelingu vysokou školu nedokončil. Snem hvězdy seriálu Dva a půl chlapa bylo vymyslet lék pro své dvojče Michaela, kterému bylo diagnostikováno onemocnění srdce.

Ashton Kutcher a Mila Kunis.
Ashton Kutcher a Mila Kunis.  |  FOTO:  Profimedia

Rowan Atkinson 

​Do Rowana Atkinsona byste na základě role potrhlého Mr. Beana pravděpodobně neřekli, že patří mezi největší intelektuály. Britský herec a komik oplývá IQ 178 a získal magisterský titul v oboru elektrotechniky na Oxfordu.

FOTO:  TV Nova

Lisa Kudrow 

​Podobně jako v případě Mr. Beana si fanoušci komedií oblíbili postavu Phoebe ze seriálu Přátele. Ta se kvůli svým ztřeštěným nápadům a dětinskému chování mnohdy setkává s nepochopením ostatních a může v jejich očích působit mile, ale příliš naivně a hloupě. Její představitelka Lisa Kudrow má ovšem pod čepicí! Herečka s IQ 160 vystudovala obor biologie a osm let se věnovala výzkumu bolesti hlavy.

FOTO:  isifa.com

Kdo další?

Jedno z nejvyšších IQ planety má americký herec James Woods (IQ 184), který se proslavil filmy Tenkrát v Americe nebo Casino. Dalším intelektuálem v řadě je herec Dolph Lundgren (IQ 160), známý z filmů Univerzální voják nebo Rocky IV. Herec Matt Damon se zase může pyšnit IQ 160. Podobně jsou na tom herečky Geena Davis (IQ 158), Sharon Stone (IQ 154), Kate Beckinsale (IQ 152), Natalie Portman (IQ 140), Emma Watson (IQ 138) nebo herci David Duchovny (IQ 147), Steve Martin (IQ 142) či Arnold Schwarzenegger (IQ 135).

​Případy mimořádné Marty

Seriál sledujte vždy v neděli od 20:20 na Nově. Celé díly najdete už teď na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Případy mimořádné Marty

Články k pořadu Případy mimořádné Marty

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady