Milovaná Amálka z Ulice opět v Ordinaci: Hraju dementní babičku a dělá mi to radost

Herečka Dana Syslová se po 18 letech opět objevila v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Pamatujete si ji ještě v roli svérázné Evelýny? A v čem je odlišná od Amálky z Ulice? To prozradila herečka v rozhovoru pro nova.cz.

V roce 2005 se Dana Syslová poprvé objevila v Ordinaci coby maminka doktora Michala Šebka (Roman Zach). „Připadá mi, jako by to bylo včera. Byla jsem v Ordinaci asi dva roky. S Pavlem Novým (hrál cirkusáka Cyrila – pozn.) byla při natáčení velká sranda,“ usmívá se při vzpomínkách herečka.

Po mnoha letech se Dana Syslová objevuje v Ordinaci znovu, tentokrát ale jen v epizodní roli pacientky s Alzheimerovou chorobou. „Hraju dementní babičku a dělá mi to moc velkou radost,“ říká s nadsázkou.

Celý díl na Voyo

Amálka z Ulice a Evelýna z Ordinace

Danu Syslovou diváci televize Nova mohou už roky vídat také jako Amálii v Ulici. Je něco, co má Evelýna s Amálkou společného? „Mají hodně společného, a především mají obě krásná jména. Mentalitou je to jedna řeka – pohodové, vyrovnané ženské s humorem. Bohužel Amálka to v Ulici trošku ztrácí, ale je tam u nich obou taková šťavnatost.“

Ordinace v růžové zahradě
Dana Syslová v roli Evelýny z Ordinace v růžové zahradě.  |  FOTO:  TV Nova

Někdy jsem strašně negativní

Dana Syslová je často obsazovaná do rolí sympatických, věčně se usmívajících, srdečných a někdy ezoterických žen, maminek a babiček. Evelýna a Amálie jsou toho důkazem. Má s nimi jejich představitelka něco společného?

Dana Syslová jako Amálie v Ulici
V Ulici hraje Amálii Peškovou.  |  FOTO:  TV Nova

„Přemýšlela jsem o tom, myslím, že něco s nimi společného mám, ale ne moc. Asi tak na lidi působím. Neumím si ale vysvětlit, proč mám hrát takové pozitivní ženy, když sama jsem někdy strašně negativní,“ vysvětluje s humorem.

Slavná fenka Máňa

Nedílnou součástí života Evelýny i Amálie byla milovaná fenka, shodou okolností opravdová psí kamarádka Dany Syslové. Z fenky Máni se nakonec stala herečka. „Máňa se mnou chodívala do Ordinace a někdo přišel na nápad, ať jde na plac. Byla báječná a stala se slavnou. Lidé si ji dodnes pamatují. Byla vážně snová,“ usmívá se herečka.

Herečka s milovanou fenkou Máňou.  |  FOTO:  TV Nova

Jaká vtipná příhoda se na natáčení s Máňou stala? V jakém seriálu si Dana Syslová zkusila roli pořádné semetriky? Poslechněte si v rozhovoru.

Celé díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 najdete na Voyo. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady