Hvězda S tebou mě baví svět a její začátky: Sestřih toho nejlepšího se Zdenou Studenkovou

Zdena Studenková je novou postavou seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Oblíbenou slovenskou herečku si diváci nejvíce spojují s kultovní komedií S tebou mě baví svět, kde ztvárnila postavu Gábiny. Herecký repertoár Zdeny Studenkové je ale mnohem obsáhlejší! Přesvědčit se můžete v sestřihu.

Zdena Studenková více než čtyřicet let účinkovala na scéně Slovenského národního divadla. Na filmovém plátně se poprvé objevila v roce 1974 v československém krimi příběhu Motiv pro vraždu, který najdete na Voyo.

Studánkově modré oči, blonďaté lokny a vyzařující sexappeal herečku pasoval do rolí princezen, královen, obletovaných krásek a elegantních dam. V roce 1979 si zahrála hlavní ženskou roli v hororové pohádce Panna a netvor režiséra Juraje Herze.

Zdena Studenková
Zdena Studenková ve filmu Anděl svádí ďábla.  |  FOTO:  TV Nova

Hity Vondráčkové, dabing Konvalinkové

V roce 1982 se Marii Poledňákové povedl režisérský majstrštyk. Film S tebou mě baví svět přinesl popularitu právě i Zdeně Studenkové, která ztvárnila zpěvačku Gábinu Bednářovou. Rodinná komedie baví diváky už desítky let. Překvapivé je, že si dodnes mnozí myslí, že hity jako Sladké mámení nebo Vzhůru k výškám zpívá ve filmu opravdu Zdena Studenková. Ve skutečnosti ale písně nazpívala jejich interpretka Helena Vondráčková a Studenková využila playback. Ve filmu ji diváci neslyšeli vůbec, protože byla předabovaná Naďou Konvalinkovou.

Zdena Studenková
Zdena Studenková v komedii S tebou mě baví svět, kde hrála Gábinu Bednářovou.  |  FOTO:  TV Nova

V Ordinaci jako tajemná Lívia

Na Voyo najdete i další filmy se Zdenou Studenkovou, jako Anděl svádí ďábla (1988), Šípková Růženka (1990) nebo Manžel na hodinu (2016). Jejich krátký sestřih si můžete pustit ve videu.

Nově můžeme Zdenu Studenkovou vídat v Ordinaci v růžové zahradě 2, kde hraje matku zesnulého násilníka Michala Rennera. Jak moc svérázná Lívia se svým druhým synem Braněm zasáhnou do děje a životů dalších postav, se dozvíme brzy.

Zdena Studenková
Zdena Studenková v Ordinaci v růžové zahradě 2 jako Lívia.  |  FOTO:  TV Nova

Celé díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 najdete na Voyo. 

Související videa

Zdena Studenková
Zdena Studenková

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady