Martin Zounar zhubnul 24 kilo a podělil se o svůj recept. Víme jak na to!

Oblíbený herec a moderátor Martin Zounar už dlouho baví diváky v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Právě on si ale před pár lety sáhl na dno. A to kvůli svému problému s nadváhou.

​Jaký má Martin Zounar recept na hubnutí? Kolik kilo herec shodil? A s čím mu pomohla kamarádka a kolegyně Mahulena Bočanová? „Myslím si, že to, že dneska mam 104 kilo ze 128 a mám stejnou váhu už rok a půl, to je to moje vítězství,“ svěřil TV Nova oblíbený herec. Jak se mu povedlo tolik kilo shodit? Má pro diváky nějaký recept? „Máme dva psy, tak s nimi denně chodím na až čtyřkilometrové procházky. A samozřejmě sport, kolo. Ale hlavně procházky, já miluju chůzi,“ řekl Zounar, který si uvědomuje, že by bylo mohlo být ještě lepší, třeba o pět nebo šest kilo.

Jíst, či nejíst – To je, oč tu běží

Herec se o své cestě za lepším životním stylem rozhodl napsat knihu, kterou pokřtil na konci minulého roku. „Moje knížka je o tom, co nám jídlo může způsobit. A to jak radosti, tak starosti,“ řekl herec a nyní i spisovatel, který svoji knihu doplnil o fotografie z procesu hubnutí. „V knize jsou fotografie mé jateční váhy. A i toho, jak život vůbec šel s těmi kily,“ dodal s vtipem na svou adresu. 

Pomyslná hranice

​Kdy si Martin Zounar uvědomil, že zašel za svou pomyslnou hranici a musí se svojí životosprávou něco udělat? Zdravotně to začalo být velice nepříjemné. Měl jsem vysoký tlak, nemohl jsem dýchat. Ten život začal být náhle ošklivý,“ svěřil otevřeně herec. Má radu pro ty, kteří se potýkají se stejným problémem jako on? „Opravdu stačí zajít k lékaři nebo se podívat na web netloustneme.cz, to je oficiální lékařský web, kde se dozvíte, co podniknout. A já si myslím, že určitě se podívat na kalorické tabulky a vědět, co jíte a kolik toho jíte a stanovit si nějaký limit a vejít se do toho,“ prozradil herec.

Tohle nejsi ty, Martine

Impulsem pro zásadní změnu ve stravování herce sehrála jeho přítelkyně Kateřina a také dlouholetá kamarádka Mahulena Bočanová. „Já jsem to řekla Martinovi v šatně mezi čtyřma očima. Bylo mi líto, jak ztrácí kouzlo a ten svůj šarm, který vždycky měl. Znám Martina už od 15 let a byl to vždycky překrásný kluk. A pak mu to nějak ujelo, až do takový míry, kdy jsem o něj měla strach i ze zdravotních důvodů. Takže jsem mu řekla, že takhle ne, že to vůbec není on, ať se vrátí do svého těla.“

Celé díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 najdete na Voyo. 

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady