Vyšetřovatelé z Vysočiny řeší zapeklitý případ: Zabíjela vlčí smečka?

Čtvrtá epizoda seriálu Odznak Vysočina s názvem Vlčí kraj zavede tým vyšetřovatelů ve složení Dana Skálová (Monika Hilmerová), Kateřina Vlčková (Simona Hába Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Vašek Kocián (Patrik Děrgel) mezi vlky. Situace se od samého začátku nevyvíjí příliš dobře: chovatel vlků je nalezen mrtvý ve výběhu, branka je otevřená a vlci nikde…

Chovatel Filip Beran je nalezen mrtvý ve výběhu, v němž choval vlky. Výběh je kromě jeho těla plný nejrůznějších kostí a masa, kterými vlky krmil. Pro vyšetřovatele to nebude hezký pohled.

FOTO:  TV Nova

Možností, co se vlastně stalo, je několik. Vrhli se vlci na svého majitele, protože je dráždil? Mohou mít vzteklinu? Nebo byli vražedným nástrojem někoho dalšího, či posloužili jenom jako zmatení stop, když poničili mrtvolu?

Teorií existuje celá řada, do hry se dostává i bývalá přítelkyně Filipa Berana nebo místní zemědělci, kteří se bojí o své ovce a promenádují se po vesnici se zbraněmi. Diváci se blíže seznámí i s rodinou Petra Bacha, jeho otec (Pavel Soukup) je součástí této „vlčí domobrany“. Se stopováním smečky pomáhají policistům jak veterinární správa a myslivci, tak odbornice na chování vlků Lenka Gabajová (Lucie Žáčková). Vyšetřovatelé se také musejí rozhodnout, zda bude nutné informovat o jejich útěku do volné přírody širokou veřejnost, protože by se mohlo jednat o obecné ohrožení.

Tento díl opět ukazuje nádhernou krajinu, kterou se Vysočina pyšní, diváci se mohou těšit i na poutavé záběry vlčí smečky v přírodě či načrtnutí tématu, zda má být vlk přirozenou součástí českých lesů.

FOTO:  TV Nova

Na čtvrtou epizodu ze seriálu Odznak Vysočina s názvem Vlčí kraj se mohou diváci těšit ve čtvrtek 3. února ve 20:20 v TV. Už nyní je ke zhlédnutí na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Odznak Vysočina

Články k pořadu Odznak Vysočina

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady