Transgender modelka i dívka na vozíčku! Taťána Makarenko promluvila o budoucnosti Miss

Třináctý ročník soutěže Miss Czech Republic má svou vítězku, stala se jí Krystyna Pyszková z Třince. Podle ředitelky soutěže Taťány Makarenko může být už ročník čtrnáctý zásadně jiný: Na castinzích se otevřou dveře i pro transgender modelky a dívky s handicapem.

„Byla bych velmi ráda, kdyby se přihlásila i handicapovaná žena na vozíčku, v zahraničí je to absolutně normální věc,“ říká Taťána Makarenko. Podle vyjádření pro TV Nova bude v soutěži ráda podporovat i transgender nebo handicapované ženy. „Pro mě krása nezná mezí a jsem ráda, že můžeme mít různorodé ženy. Vždycky jde o to, aby se přihlásily, jsme otevřená soutěž pro všechny,“ vyzývá Makarenko.

FOTO:  TV Nova

V soutěžích světového měřítka se nejedná o nic neobvyklého. V roce 2018 získala vůbec poprvé korunku krásy transgender modelka Ángela Ponce, která uspěla na finále Miss Španělsko. Loni posunula laťku LGBT komunity transgender modelka a vítězka Miss Nevada Kataluna Enriquez, která bojovala o prestižní titul Miss USA.

Že v dnešní době nezáleží jen na tabulkových mírách, dokazuje modelka s amputovanou nohou Chiara Bordi. V roce 2018 skončila na třetím místě v Miss Itálie.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Chiara Bordi (@chiarabordi_)

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Miss Czech Republic

Články k pořadu Miss Czech Republic

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady