Rodina Lidických ze třetí epizody Mise nový domov připravuje o Vánocích velmi dobré, ale pro někoho neobvyklé jídlo. Podívejte se, jestli to máte stejně!
Rodina Lidických trávila Vánoce samozřejmě spolu a také s babičkou, o kterou se starají. Štědrý den si chtějí každý rok hlavně užít v klidu a pohodě. „Ráno vstaneme a zdobíme stromeček, stavíme betlém a doděláváme nějaké drobnosti. Například dekoraci babičce a někdo zdobí perníčky. Pak si povídáme, děti si jdou většinou hrát ven a já mezitím vařím. Potom je večeře, po které jdeme na půlnoční, která je tady v evangelickém kostele kolem páté až šesté hodiny. A pak je většinou druhá večeře a po ní samozřejmě rozbalování dárků,“ svěřila se maminka, která také prozradila, jaké jídla v tento den připravuje.
„Já vařím klasickou evangelickou kyselici, která se skládá z kysaného zelí, hub, švestek a masa. To maso se pak vytáhne a jí se k němu bramborový salát. Někdo si ale k němu může dát rybu, nebo filé,“ prozradila Rozina s tím, že peče také vánočku, ale celá rodina se snaží dodržovat půst. „Jíme až před tím, než jdeme do kostela tu kyselici a to další jídlo až po návratu ze mše,“ řekla maminka dvou krásných holčiček s tím, že dodržují také některé vánoční zvyky. „Lijeme vosk a rozkrajujeme jablíčko. Před večeří máme navíc oplatky s medem, což je taková tradiční modlitba za ty, kteří tu nemohou být s námi,“ dodala.
Ve videu si můžete připomenout, jak vypadal jejich dům před proměnou a jak vypadá nyní!
NEPŘEHLÉDNĚTE: