Jakub z Love Islandu míří do pánské soutěže krásy: Proč jeho sny rodina nechápe?

Jen co Jakub Vítek vstoupil i se svým knírkem do vily, fanynkám se okamžitě podlomila kolena. Nakonec to ale byla jeho milá a pohodová povaha, která ho i s partnerkou Hankou dostala až na skvělé čtvrté místo. Jaký zlom v kariéře ho nyní čeká? A proč jeho plány do budoucna nechápe vlastní rodina?

Má cenu plnit si sny? Podle Jakuba Vítka z Love Islandu rozhodně ano! Ve svých 29 letech se rozhodl vydat na dráhu modela. Bude dokonce reprezentovat Česko na mezinárodní soutěži Mister Supranational v Polsku. Vyslala ho tam Taťána Makarenko. O svých plánech si Jakub popovídal exkluzivně s Nova.cz.

Slovák, který reprezentuje Česko? Proč ne!

Soutěž Mister Supranational představuje mužskou verzi soutěže krásy, ve které se hodnotí nejen vzhled, ale i celkový talent a vystupování. Jakubovi by taková účast pomohla v kariéře modela, které se rozhodl věnovat po účasti v Love Islandu. Na prahu třicítky jde přitom mnoho modelů do předčasného fashion důchodu. Co ho k tomuto životnímu rozhodnutí vedlo?

Jakub Vítek Love Island
Jakub Vítek Love Island  |  FOTO:  Instagram @jakubvitek__ a @richardnowakstudios

​„Já jsem popravdě o kariéře modelingu snil už od 22 let, ale úplně mi to nevyšlo,“ hodnotí Jakub svůj sen, kterého se ani po letech nevzdal. „Asi jsem na to nebyl moc typ, myslím fyziologicky, ale i psychicky. Není to rozhodně jednoduché stát před lidmi a mluvit před nimi. Myslím, že i Love Island byl pro mě takový katalyzátor, který mi v tom hodně pomohl.“ 

Návrat z Love Islandu? Žádná hračka!

Právě Love Island dal Jakubovi nejen možnost najít lásku, ale taky se proslavit a zcela změnit svůj život. Skočit z reality show zpět do show jménem realita přitom není tak snadné, jak by se na první pohled zdálo.

​​„Musím přiznat, že návrat nebyl až tak snadný. Hlavně dát si dohromady život a dostat se do starých kolejí,“ říká Jakub, který v uzavřené vile strávil celé dva měsíce. „Hodně lidí si myslí, že když se vrátí z reality show, tak se automaticky stanou slavnými a bohatými. To tak ale v hodně případech není.“ Jakub rozhodně nehodlá usnout na vavřínech. Nedávno se dokonce vydal do Dubaje, kde probíhaly přípravy na soutěž i modelingovou kariéru.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený SAB LAUREN (@sablauren_photo)

„Dělali jsme hlavně portfolio fotek, které jsem neměl a které budeme pomalu postovat na mém instagramu i v dalších médiích,“ popisuje Jakub svůj pobyt v Emirátech. „V rámci příprav jsme měli třeba i školení o tom, jak se prezentovat na sociálních sítích. Což je dnes velká součást každé takovéhle soutěže.“

Co na to okolí? Máma mě nechápe

Ne všude se ale plány Jakuba setkávají s pochopením. A to dokonce i v jeho nejbližším okolí. 

​„Některé to nepřekvapilo, protože věděli, že jsem k tomu vždy inklinoval. Ale nenašel jsem úplně podporu v rodině. Nechci říct, že moje rodina je konzervativní, ale moje máma se k tomu staví tak, že bych se měl držet při zemi a dělat to, co jsem dělal předtím,“ konstatuje Jakub. „V tomhle ohledu bych byl rád, kdyby ta podpora ze strany rodiny byla o něco větší.“  Jako správný sportovec se ale Jakub nevzdává a hodlá si jít za svým navzdory poznámkám ostatních. Jeho úspěchy v Mister Supranational můžete sledovat i vy. A to už letos v červnu!

Celé díly reality show Love Island najdete na Voyo!

A pokud vás zajímá, co srdíčka dělají po návratu z ostrova lásky, tak sledujte Love Island After rovněž na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Love Island

Články k pořadu Love Island

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady