Zelený Love Island: Co dělali zamilovaní ostrované pro planetu?

Druhá řada show Love Island se natáčela s ohledem na životní prostředí. Změny se týkaly nejen samotné vily, ale také života ostrovanů. Možná jste na první pohled novinky nepostřehli, ale věřte, že jich nebylo málo.

Druhou sérii Love Island provázelo dodržování zásad udržitelnosti, aby mohl projekt získat certifikát udržitelného natáčení a uhlíkové neutrality. Na takzvaný greenfilming dohlížela přímo na místě manažerka udržitelného natáčení Aneta Kožuszniková.

Změny u soutěžících

Jednorázové plastové lahve nahradily znovupoužitelné personalizované lahve, které si můžete i vy zakoupit na e-shopu s vlastním potiskem. Oblečení tentokrát účastníci dostali formou zapůjčení, případně si na ostrov přivezli své vlastní outfity.

FOTO:  TV Nova

​Srdíčka se ve vile stravovala formou cateringu z lokálních potravin. Každý týden pak proběhlo bezmasé úterý, kdy si všichni maso odepřeli. A i když na začátku sportovci a milovníci masa neskrývali obavy, nakonec jim maso vůbec nechybělo.

Změny ve vile

Ve vile proběhla výstavba dekorací z certifikovaného dřeva, využívala se zelená energie a bateriový generátor. Na place se svítilo led světly a samotný štáb byl ubytován v hotelu, který se řídí politikou udržitelnosti.

Vila čeká na nové účastníky soutěže  |  FOTO:  Nova.cz

​Veškerý odpad se pochopitelně třídil, a pokud muselo dojít k vyhození potravin, i na ty byl ve vile připravený speciální kontejner na jídlo. Když se ostrovanům v kuchyňce například zkazilo ovoce, štáb si z něj připravil perfektní smoothie, aby ani jeden banán nepřišel nazmar!

Témata ekologie se do dění ve vile zařadila formou her. Dokázali byste nakreslit solární panel? Podívejte se ve videu, jak si s tím poradili naši ostrované.

Druhá řada reality show Love Island dospěla do svého finále. Celou si ji zpětně můžete pustit na Voyo. 

Zajímá vás, jak vítězové Kryštof a Denisa prožili líbánky a jak se ostatním srdíčkům daří po návratu do reality? Sledujte už teď na Voyo show Love Island After. 

Stáhněte si aplikaci Love Island, ať nepřijdete o novinky a bonusová videa. Bezplatně si ji můžete stáhnout jak pro Android, tak pro systém iOS!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Love Island

Články k pořadu Love Island

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady