Zákulisí příprav Love Islandu: Proč na Kanárech není prostor pro chyby

Vila lásky se co nevidět otevře pro účastníky druhého ročníku reality show Love Island. Přípravy vrcholí, a že to není vždy jen zábava, ale také stres a dřina nám potvrdila producentka Vlaďka Hocková, která má na svém kontě další úspěšné projekty jako Mise nový domov nebo Utajený šéf. Jaké novinky letos Love Island přinese a čím se přípravy mohou zkomplikovat? To se dozvíte v rozhovoru.

Na jaké novinky se diváci mohou letos těšit?

Je spousta novinek, nicméně některé bychom si ještě nechali rádi jako překvapení. Ne tolik překvapivou novinkou budou noví soutěžící. Dále jsme se letos hodně zaměřili na venkovní aktivity, to znamená nejen na randíčka, ale každou chvíli, kdy nám soutěžící dostanou možnost vyjít z vily a něco zažít. Nebudou to jen restaurace, ale i adrenalin a příroda. Další, co můžu zmínit, jsou úplně nové hry, kterými se, myslím si, budou bavit nejen ostrované, ale i diváci.

FOTO:  Nova.cz

TV Nova letos realizuje projekt „in haus“. Co to znamená?

Oproti loňské sérii, kterou pro nás vyráběla externí produkce, jsme se letos rozhodli vyrábět si pořad sami. Externí výroba má určitě řadu výhod, nicméně vy jako vysílatel nemáte kontrolu nad obsahem, nemůžete si všechno pohlídat. To byl pro nás jako jedničku na trhu hlavní bod v rozhodování, že si budeme moci pohlídat vše od přípravy, castingů, až po samotné natáčení. Máme na to kapacity, chuť a mnoho zkušených lidí, kteří do toho s námi jdou.

Love Island je jedna z produkčně nejnáročnějších show. Vnímáte to jako velkou výzvu?

Rozhodně. Dodnes si pamatuju rozhovor s naším ředitelem výroby, který mi to prezentoval jako de facto tříměsíční dovolenou na Kanárských ostrovech. Zasmála jsem se a poprosila ho o jinou pohádku. Sepsala jsem si s týmem pro a proti. Je to velmi náročný projekt. To, abychom divákovi mohli nabídnout interaktivitu, znamená, že od natočení epizody jdeme za 48 hodin do vysílání. Znamená to hodně příprav, stresu a možná se někomu může zdát, že pracovat tři měsíce na Kanárských ostrovech je sen, ale tak to úplně není. Máme děti, rodiny a odjíždíme na tři měsíce pryč. Nicméně ten zásadní bod pro byl, že je to výzva a obrovská zkušenost. Nejhorší je zakrnět na místě a neposouvat se dál.

FOTO:  Nova.cz

Soutěžící letos přivítáme opět na Kanárských ostrovech ve stejné vile. Proč jste nezamířili jinam?

Uvažovali jsme o tom, ale zásadním bodem, proč jsme se rozhodli pro stejnou vilu, bylo v první řadě počasí. Klima na Kanárských ostrovech je v podstatě neměnné, což nám eliminovalo jakékoliv problémy s počasím při natáčení. Za druhé, to, že se vracíme na stejnou lokaci, nám dovolilo vybudovat přímo ve vile online studio s úplně novou show, na kterou se mohou diváci těšit na nova.cz. A třetím důvodem je, že je ta naše vila moc hezká, má dobrou atmosféru a všichni jsme se tam cítili dobře.

FOTO:  TV Nova

Jak moc komplikuje přípravy fakt, že se natáčí v zahraničí?

Oproti výrobě v Česku nebo na Slovensku je nevýhodou, že musíme na všechno myslet dopředu. Každá zapomenutá věc nás stojí dopravu na Kanárské ostrovy, což není jednoduché. Za další nemáme prostor pro chyby –⁠ nemůžeme měnit členy štábu, musíme si s sebou odvézt profíky a počítat se vším dopředu. Dále jsou to covidová opatření, která se řeší i na výrobě v Česku a na Slovensku. Myslím, že po těch dvou letech jsme na to velmi dobře připravení. Poslední komplikací může být taková ta španělská povaha: Na všechno je spoustu času a mañana! (smích) Zatím nás to u příprav zas tolik netrápí, ale můžeme si dát rozhovor na Kanárech v době natáčení a myslím, že tam budu mluvit jinak.

Chceš i ty najít svou spřízněnou duši a užít si dva měsíce ve vile? Stále se můžeš přihlásit ZDE.

Všechny díly loňské řady Love Island sledujte na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Love Island

Články k pořadu Love Island

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady