V Kriminálce Anděl se objevuje skutečně vrah, který byl za svůj čin popraven. Dobře ho znáte

Detektivní seriál Kriminálka Anděl Prahu a její přilehlé okolí představuje jako moderní kosmopolitní město, které však má své temné stránky. Podle čeho dostal seriál jméno a jaké jsou jeho největší zajímavosti?

Seriál Kriminálka Anděl začala TV Nova vysílat v roce 2008 a v jeho čtyřech řadách se představilo mnoho známých tváří. Natáčelo se v ateliérech v Praze Holešovicích a některé souvislosti jsou opravdu neuvěřitelné.

• Všechny řady seriálu spojuje interiér policejní stanice. Na nástěnce je umístěna černobílá fotografie skutečného vraha Jaroslava Papeže, který v roce 1966 v promítací kabině pražského kina Metro zneužil a zavraždil jedenáctiletého chlapce. Za svůj čin byl v roce 1967 popraven.

• Na začátku epizody „Noční taxi“ si jedna z postav objednává taxi na adresu Náměstí Míru 7. Na této adrese se nachází Divadlo na Vinohradech, kde byl v době natáčení uměleckým šéfem herec Martin Stropnický. Ten v seriálu ztvárnil postavu majora Ivana Tomečka.

 

FOTO:  Archiv TV Nova


• Díl 10. z 2. série "Klášterní tajemství" tvůrci natáčeli na zámku v Kostelci nad Černými lesy. Zámek v Kostelci nad Černými lesy je objektem, který je památkově chráněn Českou zemědělskou univerzitou v Praze.

• Hospoda na stadionu FK Viktoria Žižkov, v níž fanoušci popíjí pivo a jež se objevila ve 12. dílu 4. řady, byla zbořena a srovnána se zemí.
 

FOTO:  TV Nova

• Exteriéry policejní stanice byly natáčeny v pražské Nádražní ulici na Smíchově na adrese Nádražní 16a. Právě tam se skutečně nachází policejní budova. Konkrétně jde o Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál. Křižovatka Anděl, podle které se seriál jmenuje, je od stanice vzdálena cca 1,5 kilometru.

Skvělá zpráva pro všechny fanoušky luštění: Vychází křížovkářský speciál s Kriminálkou Anděl!

Seriál Kriminálka Anděl můžete po celé léto sledovat od pondělí do čtvrtka ve 20:20 na TV Nova, epizody naleznete po odvysílání na portálu Nova Plus.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nesmrtelný Semir Gerkhan a jeho parťáci. Kdo byl po jeho boku nejlepší? HLASUJTE

VELKÝ FOTOKVÍZ: Nejen v Ordinaci jezdí sanitky. Poznáte, z jakých seriálů jsou vybrané fotografie?

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady