NEUVĚŘITELNÉ: V Kriminálce Anděl si zahrál i skutečný vrah! Co dalšího jste o seriálu nevěděli?

NEUVĚŘITELNÉ: V Kriminálce Anděl si zahrál i skutečný vrah! Co dalšího jste o seriálu nevěděli?

Tvůrci oblíbeného seriálu kriminálka Anděl se inspirovali skutečnými kriminálními případy. Aby toho nebylo málo, obsadili do role i skutečného vraha!

Seriál Kriminálka Anděl se začal vysílat v roce 2008 a v jeho čtyřech řadách se představilo mnoho známých tváří. Natáčelo se v holešovických ateliérech, ale také na mnoha neobvyklých i hrůzu nahánějících místech.
 

Kriminálka Anděl ukazuje Prahu z té temnější stránky, než jak ji většina lidí zná. V každé epizodě vyšetřuje parta kriminalistů zločiny inspirované skutečnými kriminálními případy.
 

FOTO:  Nova.cz

Přečtěte si ty největší zajímavosti o seriálu!

1. Díl s názvem Loupež se natáčel v Senci na Slovensku, ač v seriálu mělo jít o Unhošť, který se nachází mezi Prahou a Kladnem. V seriálu byl slovenský nápis Polícia vyměněn za český. Natáčelo se také v Berouně, Posázaví nebo Mladé Boleslavi.

2. Herec Martin Hofmann si v seriálu zahrál hned dvě různé role. V pátém díle první řady, který nesl název Smrtelný žert, si zahrál drogového dealera. Ve třetí sérii se zdržel na víc epizod. Ztvárnil patologa a vystřídal tak v této roli Ladislava Freje, který v natáčení kvůli zdravotním potížím nepokračoval.

3. V Kriminálce Anděl si zahrál i jeden skutečný vrah – Jaroslav Papež! Dokonce ve všech jejích řadách! Naštěstí jen na fotce, která visela na nástěnce na policejní stanici. Ve skutečnosti už tento kriminálník dávno není mezi živými. Za svůj čin, kdy v roce 1966 v promítací kabině kina Metro znásilnil a zabil jedenáctiletého chlapce, byl o rok později popraven.

6. Seriál se jmenuje podle známé křižovatky Anděl na pražském Smíchově. Exteriéry stanice se ale natáčely o 1,5 kilometru dál – na Smíchově na adrese Nádražní 16a, kde se policejní budova nachází i ve skutečnosti. Ovšem nejde o oddělení kriminální policie, ale o oddělení služby pro zbraně a bezpečností materiál.

Galerie

 


Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady