Nominace na Českého lva odtajněny: Král Šumavy skóruje ve dvou kategoriích

Minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje z dílny Voyo Originál se těší velké divácké přízni a nyní může zabodovat i u odborníků z filmového průmyslu. Král Šumavy získal nominace na cenu Českého lva – a to hned ve dvou kategoriích!

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) odtajnila seznam kandidátů pro jubilejní 30. ročník Českého lva. Kriminální minisérie režiséra Davida Ondříčka má šance získat ocenění v kategoriích Nejlepší televizní film nebo minisérie a Nejlepší hudba. O hudební podkres se v Králi Šumavy postarala skladatelka Beata Hlavenková.

Kdo byl Král Šumavy?

Král Šumavy: Fantom temného kraje ovládl platformu Voyo na konci roku 2022. Příběh na motivy skutečných událostí diváky ohromil. Kdo to ale vlastně byl Král Šumavy? „Králů Šumavy bylo historicky více. Byli to převaděči na hranicích Šumavy s Bavorskem v období přelomu 40. a 50. let,“ prozradil v rozhovoru pro nova.cz režisér Ondříček. „Ten náš Král Šumavy se jmenuje Josef Hasil. Je to reálná postava a je považován za Krále Šumavy ze všech Králů největších. Svými kousky a tím, kolik lidí převedl, vzbudil asi největší rozruch. Má za sebou asi tři sta přechodů hranic a za sebou velmi zajímavý životní příběh,“ vysvětluje.

O Králi Šumavy režisér snil už před Zátopkem

Poutavý životní příběh převaděče Josefa Hasila nosil Ondříček v hlavě dlouhá léta. Dokonce chtěl příběh zfilmovat ještě před snímkem Zátopek, který v roce 2021 získal osm Českých lvů. „Tehdy jsem chtěl udělat celovečerní černobílý širokoúhlý film. Dokonce jsme o tom jednali s Jiřím Bartoškou, ale bohužel jsme neuspěli. Práva na příběh koupil někdo jiný. Projekt ale nebyl nikdy zrealizován, práva se uvolnila a mně zavolal Michal Reitler z TV Nova a nabídl mi, jestli bych nechtěl udělat minisérii Král Šumavy pro Voyo. Velice rychle jsem souhlasil,“ dodává Ondříček.

Minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje sledujte pouze na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Král Šumavy: Fantom temného kraje

Články k pořadu Král Šumavy: Fantom temného kraje

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady