Nechci být herec, říká Mucha z Krále Šumavy. Proč Ondříček nesouhlasí?

Filmový producent Kryštof Mucha spolupracoval s režisérem Davidem Ondříčkem na filmech Grandhotel, Ve stínu a Zátopek. Během této spolupráce si už několik malých rolí v Ondříčkových filmech zahrál. Teď se objevil i v minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje v roli kapitána Kota. Proč na ni kývnul a co si o společné spolupráci myslí?

„S Davidem Ondříčkem nás pojí nejen dlouholeté osobní přátelství, ale zároveň je to režisér, který mi dal první hereckou příležitost ve filmu Grandhotel a pak další ve filmu Ve stínu,“ řekl o spolupráci s režisérem minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje producent a nyní i herec Kryštof Mucha. „Spojuje nás stejný pohled na filmovou tvorbu, považuji Davida za nejlepšího současného českého režiséra, a proto s ním rád spolupracuji nejen na filmech, u nichž jsme společně producenty,“ dodává představitel kapitána Kota.

Kapitán Kot

„Když mě oslovil na roli v Králi Šumavy, bylo pro mě důležité, aby ta role měla zajímavý rozměr,“ vysvětluje Mucha důvod, proč opět Ondříčkovi na spolupráci kývnul. „Václav Kot je velmi charakterní postava, připravoval parašutisty v Anglii pro válečné výsadky, je to člověk, který má pevné zásady, je oblíbený a respektovaný vojáky. Taková role mě baví a zajímá i jako diváka,“ popisuje svoji postavu.

FOTO:  TV Nova

Herec, nebo producent?

„Mojí ambicí není věnovat se herecké profesi, protože jsou zde desítky skvělých herců a taky uvidíme, zda po uvedení Krále Šumavy vůbec nějaké nabídky přijdou,“ říká Mucha, kterého Ondříček rozhodně za neherce nepovažuje. „Kryštof sice herectví nikdy nestudoval, ale ve filmové branži se pohybuje velmi dlouho. Třeba Harrison Ford byl tesař u filmu, dělal stavby. A stal se takhle fenomenálním hercem,“ říká Ondříček a dodává, „takže vlastně takovým Harrisonem Fordem českého filmu by se mohl stát Kryštof Mucha.“

Všechny díly minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje najdete už nyní na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Král Šumavy: Fantom temného kraje

Články k pořadu Král Šumavy: Fantom temného kraje

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady