Potetovaná Marie z Krále Šumavy: Jak se herečka Gabriela Heclová připravovala na natáčení?

Herečka Gabriela Heclová ztvárňuje jednu z hlavních rolí v nové minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje. Jak se připravovala na natáčení? A o co ji požádal syn Josefa Hasila?

Gabriela Heclová je zároveň také youtuberka a kvůli natáčení musela projít velkou proměnou. Podrobnosti se dozvíte v celém rozhovoru.

Jak probíhala vaše příprava na natáčení?

Hodně individuálně. Když jsem se dozvěděla, že se tenhle příběh bude natáčet, pořídila jsem si knížku a tu jsem spolu se scénáři přečetla. Dlouho jsme se o tom bavili i s Davidem Ondříčkem a Oskarem Hesem. Měli jsme společné herecké zkoušky. Ale my se o těch rolích bavíme neustále i během natáčení. Skvělé je, že nám David Ondříček dává velký prostor nabídnout, jaká ta postava je a co by udělala. Dokonce jsem se o té roli bavila i s panem Vávrou, synem Josefa Hasila, který se přišel podívat na natáčení. Poprosil mě, abych maminku udělala o něco hodnější, tak snad to splním.

Znala jste před natáčením osud Josefa Hasila?

Zaslechla jsem o něm okolo roku 2019, kdy Josef Hasil zemřel. Ale tenkrát jsem si ho podrobněji nestudovala. Baví mě odvážní hrdinové naší republiky.

Galerie

Co říkáte na proměnu, kterou jste kvůli roli prošla?

Po herecké konzervatoři jsem doufala, že budu hrát a ono se to pořád nedělo, a tak jsem si potetovala ruce. Do té doby jsem kérky schovávala tam, kde to není vidět. Na kostýmní zkoušce ke Králi Šumavy za mnou přišla maskérka Míša a smála se mi, že jsem hodně moderní Marie. Tak jsme se domluvily, že to budeme muset zakrývat. Říkala, že to bude trvat dlouho a asi to bude nepříjemné. A pak za mnou přišla s tím, jestli by mi vadilo nechat se ostříhat. Tak jsem za ty peripetie, co se mnou má kvůli tetování, okamžitě souhlasila. Chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykla, ale jsou to jenom vlasy. A mně změny problém nedělají. Kdybych musela jít dohola, tak nad tím přemýšlet asi budu, ale tohle je příležitost, která se neodmítá, takže klidně vlasy střihnu.

Vy jste youtuberka. Co říkají fanoušci na vaši filmovou kariéru?

Na Instagram mi fanoušci píšou, kde se zase objevím. Prý je baví projekty, ve kterých jsem byla. Tak teď mám pro ně dobrou zprávu – ten čas je tady!  

Co David Ondříček? Těšila jste se na spolupráci?

Neuvěřitelně jsem se těšila! On je totiž můj nejoblíbenější… ale pssst!

Na co byste nalákala diváky minisérie Král Šumavy?

Můžete se těšit na skvělou minisérii na Voyo. Bude hodně nadupaná, bude… ale já vám asi nechci prozrazovat tolik. Prostě se dívejte a zjistíte to sami. Bude to totiž fakt dobrý!

Minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje má premiéru 9. prosince na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Král Šumavy: Fantom temného kraje

Články k pořadu Král Šumavy: Fantom temného kraje

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady