Topil jsem se v močálu! Vojtěch Vodochodský vzpomíná na natáčení Krále Šumavy

Herec Vojtěch Vodochodský se do přízně diváků dostal především díky ztvárnění postavy Petra Sepešiho v minisérii Iveta z dílny Voyo Originál. Nyní se představí v thrilleru Davida Ondříčka Král Šumavy: Fantom temného kraje. Jak se mu postava pohraničáře Vilety hrála? A kterou scénu považuje za nejnáročnější?

„Hraji nejlepšího kamaráda hlavní postavy Josefa Hasila. Jmenuji se Vileta. Na place se mi líbí hlavně proto, že Hasila hraje můj výborný kamarád Oskar Hes. My vlastně tak trochu hrajeme sami sebe!“ říká pobaveně herec Vojtěch Vodochodský, se kterým jsme se potkali nejen na place při natáčení minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje, ale i na slavnostní premiéře v pražské Lucerně.

Natáčení v močálech

Za nejnáročnější natáčení považuje herec noc, kdy se v Brdech nedaleko Prahy, musel ponořit do močálu. „Měl jsem na sobě neopren a topil jsem se, respektive jsem z toho močálu měl někoho vytahovat. Dali mi na sebe kromě neoprenu ještě několik vrstev vojenského oblečení a já v deseti stupních musel do opravdového močálu. Bylo to nepříjemné, ale dal jsem to!“ vzpomíná Vodochodský, který scénu natočil bez zastoupení kaskadérem. „On na place byl, ale jen mě připravil na to, jak se v tom neoprenu ve vodě pohybovat, jak se to bude chovat. Naštěstí byl ten močál poměrně mělký, tak mi nebezpečí nehrozilo.“

Dokáže se Vojtěch Vodochodský ještě na Šumavu dívat jako na idylický kraj, když se dozvědět o historii místa, kde se odehrával skutečný příběh Josefa Hasila?

„Rozhodně dokážu! Šumava je nádherná! Můj kamarád tam má chalupu a já tam za ním moc rád jezdím na návštěvy a na mejdany,“ směje se a dodává, že natáčení minisérie ale na Šumavě neprobíhalo celou dobu. „Natáčeli jsme tam jen pár dní, ale pokud budou další díly minisérie, určitě se tam budeme pohybovat mnohem víc.“

Galerie

​„Adrenalin, dobrý scénář a kvalitní zážitek.“ Těmito slovy popsal Vojtěch Vodochodský minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje, na kterou se můžete podívat už 9. prosince na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Král Šumavy: Fantom temného kraje

Články k pořadu Král Šumavy: Fantom temného kraje

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady