• Pořady
  • Jedna rodina
  • Ježíšek přilétá na peruti! Herci Jedné rodiny popsali, jak jej vidí oni

Ježíšek přilétá na peruti! Herci Jedné rodiny popsali, jak jej vidí oni

Ačkoliv je červen, v seriálu Jedna rodina se slaví Vánoce. S jejich příchodem se ve vzduchu šíří kouzlo a radostná očekávání. Oslavy Vánoc jsou plné tradic, laskavosti a rodinného spojení, které dávají smysl tomuto výjimečnému období.

Pro mnoho lidí začínají přípravy na Vánoce už dlouho před samotným svátkem. Zdobíme stromky, domovy a nakupujeme dárky pro naše blízké. Oslavujeme Vánoce s nádechem nostalgie a tradic, které se předávají z generace na generaci. My jsme se zaměřili na téma, jak si představují Ježíška herci seriálu Jedna rodina.

Ježíšek jako Krteček

Ježíška si lidé často představují jako malého andílka nebo děťátko v jesličkách. Tradičně je Ježíšek vyobrazen jako novorozeně položené v jesličkách, obklopené Marií a Josefem. Denisa Biskupová, která hraje v Jedné rodině Martinu, si představuje Ježíška také jako miminko: „A zvláštní je, že jsem často slyšela, že si ho děti často představovali jako ježečka z Krtečka.“

Mužský pohled na Ježíška

Karel, kterého v Jedné rodině ztvárňuje Tomáš Jeřábek, přiznal, že pro něj byl Ježíšek spíše kýčovitá záležitost: „Tatínek mi vždycky říkal, že přiletí na peruti. Tak jsem si představoval tu peruť, něco, co je bílé a s krajkami, obláček a na tom ten Ježíšek.“ Za to Oliver Vyskočil si coby Johan nepředstavuje Ježíška skoro nijak.

Duchovní záležitost

Důležité je si uvědomit, že představa Ježíška je především symbolická a připomíná narození Krista a poselství lásky a naděje, které přinesl do světa. Je to ztělesnění důležitých hodnot, které jsou spojené s Vánocemi, jako je laskavost, soucit a obětavost. „Já ho doteď nějak cítím. Myslím si, že je to taková krásná poetická personifikace lásky, takže to je pro mě Ježíšek,“ řekla Tereza Kostková (Petra), která toto téma vnímá duchovněji. A podobně to má i herečka Zuzana Vejvodová (Klára), pro kterou je to hlavně pocit lásky.

Ježíšek je spojený s příběhem narození Ježíše Krista, který je pro křesťany zásadní událostí a slaví se jako Vánoce. Představa Ježíška se může lišit v různých kulturách a tradicích. A jak to máte vy?

Celé Vánoční dění v seriálu Jedna rodina sledujte každé úterý od 20:20 na TV Nova. Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady