Herečka Markéta Plánková: Co jí pomáhalo, když byla na dceru sama?

Herečka Markéta Plánková nastupuje jako nová herecká posila do seriálu Jedna rodina. Jako Dominikova matka Fraňková má vůči fungování střídavky dost kritický postoj. Sama Markéta si ale zažila hned několik životních situací, které se velmi podobají osudům seriálových postav.

Markéta Plánková je v seriálu jako Dominikova maminka velmi konzervativní. „Je to praktická žena, racionálně uvažující. Je to ekonomka, takže se pohybuje v číslech a stojí nohama pevně na zemi. Nicméně je velmi nesympatická. Je velmi přísná, příkrá a slovo laskavost do jejího slovníku nepatří,“ popisuje svou roli Plánková. 

Život samoživitelky

Herečka sama v osobním životě naopak zažila situace, které se Fraňkové v seriálu velmi příčí. Hned se svou první dcerkou totiž zůstala ještě před porodem sama a byla na tom proto podobně jako seriálová Klára. „Nejvíce mi pomáhala práce a pocit zabezpečení. Nejhorší by asi pro mě byla představa, že jsem zůstala sama a navíc nemám dítě jak uživit. To je asi nejstrašnější varianta. Takže když za sebou máte tu práci a víte, že dítě uživíte v klidu, tak se tyhle věci snáší líp. Pak je dobré mít dobré lidi kolem sebe, rodinu, která vám pomáhá a zvládnout se to dá,“ svěřila se Plánková.

Velká rodina

S dalším partnerem zažila naopak život ve velké rodině, kde byla potřeba vše dokonale plánovat hned pro čtyři děti. „Muselo se to hodně domlouvat, protože děti byly věkově hodně od sebe. Když byly menší, tak samozřejmě aktivity, které jsme hledali pro ty nejstarší děti, nevyhovovaly těm mladším. Takže to byl věčný kompromis. Ale myslím si, že jsme to zvládali skvěle,“ dodala Plánková.  

Seriál Jedna rodina sledujte každé úterý od 20:20 na Nově. Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady