Herečka Berenika Kohoutová o mateřství: Někdy je to na prd

Herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová je také maminkou malé Loly. Proč je podle ní výchova někdy pěkně na obtíž?

V novém seriálu Jedna rodina ztvárňuje roli mladé maminky, které se svou rolí nedaří úplně sžít. Jak sama Berenika Kohoutová prožívala mateřství? A co si myslí o výchově dětí?

O výchově

Své postavě z nového seriálu se prý vůbec nepodobá, protože v mateřství úzkostlivá nebyla. Výchova je pro ni každopádně vyloženě nepříjemná. Na Instragamu napsala: „Nesnášim a nezvládám výchovu. Kdybych mohla něco takovýho ve svym životě nedělat, byla bych nejšťastnější na světě. Je to vopruz, vopruz, vopruz!“ 

Čas pro sebe 

Když během natáčení seriálu došlo na volné dny, zápasila sama se sebou. Měla by se věnovat dceři? Nebo si raději najít chvilku pro sebe? Docela jí to zamotalo hlavu: „Mateřství sucks. I když jsem byla vždycky přesvědčená, že já budu tam matka, co bude umět opečovávat dítě, ale sebe přitom nezanedbávat, strávila jsem 4 hodiny (!!!!) explodujícíma výčitkama svědomí, že vůbec přemejšlim nad tim, že bych měla den volna. Jakože ničeho. Ani jedna schůzka. A ani jedno utření malýho zadku."

Zasloužený odpočinek

Nakonec se ale rozhodla, že odpočinek potřebuje. A udělala jedině dobře, protože se cítila skvěle. „Bylo to BOŽÍ. Byla jsem absolutně šťastná. Od rána do večera. Tak strašně mi najednou šlo to buddhistický tady a teď a načerpala jsem tolik pozitivní energie, že teď se můžu zase zpátky uupracovat a vůbec mi nebude vadit Lolu každej den uspávat dvě hodiny.“

Postavení žen

V nedávném rozhovoru pro DVTV debatovala o postavení žen v současné společnosti. Ona sama se domnívá, že i když aktuálně mají celkem silný hlas, mohly by ho mít i silnější: „Už je na čase, aby to ženy už převzaly tak nějak ale opravdu." 

Premiéru nového rodinného komediálního seriálu Jedna rodina sledujte v úterý 3. ledna od 20:20 na TV Nova. Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady