• Pořady
  • Iveta
  • Zákulisí minisérie Iveta? Uznání Bartošových, naštvaná komparzistka i frustrovaná Fialová

Zákulisí minisérie Iveta? Uznání Bartošových, naštvaná komparzistka i frustrovaná Fialová

Náročná taneční a pěvecká vystoupení, hodiny nočního natáčení, ale i desítky paruk, kostýmů, lokací a dobových interiérů. Nejen to bylo natáčení minisérie Iveta, jehož druhé pokračování mohou diváci aktuálně vidět na Voyo.

Jak tvorba propracované série vypadala? Proč tvůrci zvolili zlatavý nádech kamery a co na minisérii řekla nejbližší rodina?

Nahlédněte do zákulisí díky fotkám v naší galerii a přečtěte si více o zajímavostech, které se během natáčení udály a jež tvůrci prozradili exkluzivně pro nova.cz.

Galerie

Dojatá rodina

To, zda se seriálová Iveta podobá či nepodobá reálné Ivetě, bylo terčem debat už od první série. Režiséru Michalu Samirovi se ale dostalo uznání, které má nad všemi kritikami největší váhu.

FOTO:  TV Nova

„Stěžejní pro mě bylo, když jsem dostal zprávu od její sestry Ivany. Ta pustila minisérii svojí mamince ve Frenštátu pod Radhoštěm a byla to ona právě, kdo řekl hezkou věc. Měla pocit, že se po dlouhé době opět setkala se svojí dcerou. To pro mě to bylo důležité,“ přiznal režisér dojmy nejbližší rodiny.

Tón, který rozpláče

Anna Fialová se jako Iveta Bartošová musela naučit nejen text a choreografii, ale i písně, které pro minisérii sama přezpívala. Ačkoliv vše zvládla bravurně, její vlastní zpěv ji paradoxně dokázal rozbrečet.

FOTO:  TV Nova

„Když ty písně nahráváte ve studiu, tak slyšíte opravdu sebemenší chybu a zádrhel. Nebo jste trochu pod tónem, nad tónem, neodpustí vám to nic,“ vzpomíná herečka na nahrávání písní i pocity frustrace. „Měla jsem tam jeden takový propad, kdy jsem i prchla ven, abych se vybrečela, protože jsem třeba dvanáctkrát nebyla schopná trefit jeden blbej tón.“ 

Gott jako spouštěč svárů

Hrát božského Káju je podle Ondřeje Rumla stejné jako hrát Ježíše. Zatímco maminka režiséra byla stejně jako mnoho diváků Rumlovým výkonem unešena, jiní to viděli jinak.

FOTO:  TV Nova

„​Z komparsu odešla jedna z dam, protože podle ní Ruml Gotta vůbec nepřipomínal a ji to z nějakého důvodu urazilo,“ vzpomíná režisér Michal Samir na večerní natáčení v Lucerně. 

To je přece Oskar Hrušínský​

Režisér Michal Samir před natáčením inicioval schůzku s Oskarem Hesem, Annou Fialovou a Rudolfem Hrušínským. Sám Hes ale na schůzku dorazil ve zmateném rozpoložení a postaral se o nezapomenutelné entrée.

FOTO:  TV Nova

„​Oskar nám ve spěchu oznámil, že špatně parkuje, vyhmátli ho policajti a on teď musí zpátky za nimi přeparkovat, načež si lokl vína a odběhl. Bylo to legrační, milé a moc to nedávalo smysl. A když odešel, tak Ruda Hrušínský pronesl: Úplně jako já, úplně jako já tehdy,“ prozradil Michal Samir.

Největší pracant na place

Velký kus práce odvedl také představitel Ladislava Štaidla Ondřej Brzobohatý. Ten se na každý záběr pečlivě připravoval, protože nechtěl zklamat své herecky zkušenější kolegy.

FOTO:  TV Nova

​„Já jsem se takhle připravoval, protože jsem se hlavně bál. Nechtěl jsem zdržovat štáb a herce. Zároveň jsem se modlil, abych pokaždé, když jela ostrá, řekl všechno tak, jak to bylo ve scénáři, abych pak nešel a neomlouval se. Proto jsem tomu věnoval dlouhou, dlouhou přípravu,“ řekl pro nova.cz Ondřej Brzobohatý.

Důležitá role pro další sérii?

Casting, ve kterém by se podařilo najít Karla Svobodu či Karla Gotta, byl pro štáb náročný. Zabrat dala hlavně postava bulvární novinářky Gabi. ​„Když jsme dělali casting na tuhle roli, viděli jsme dvanáct hereček, což je na tuhle sérii vysoké číslo. Když přišla na casting Zuzana, věděl jsem, že chci ji,“ vzpomíná na první setkání s divadelní herečkou režisér Michal Samir a naznačuje, že její role bude klíčová i v připravované třetí sérii.

FOTO:  TV Nova

„Na začátku je to spíš člověk, který Ivetu obdivuje. Ty dvě spolu naváží silný, přátelský vztah. Z novinářky se stává Ivetina velmi blízká přítelkyně. Jenže my diváci se znalostí všeho, co bylo v budoucnosti, si celou dobu říkáme: Ne, tohle ne Iveto, tohle nemůže skončit dobře.“ Myslím, že je důležité zmínit, že Gabi má zásadní roli i ve třetí sérii, kde jejich vztah eskaluje.“

Pokračování minisérie Iveta můžete už nyní vidět exkluzivně na Voyo. Další rozhovory, reportáže i zajímavosti z minisérie najdete v záložce pořadu Iveta.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady