• Pořady
  • Iveta
  • Únos Ivety Bartošové, nebo dobrovolný odchod? Pravdy se podle režiséra nedobereme

Únos Ivety Bartošové, nebo dobrovolný odchod? Pravdy se podle režiséra nedobereme

Píše se rok 1994 a snad žádný novinový plátek nevynechá skandální zprávu. Iveta Bartošová byla unesena neznámým mužem! Následná žaloba a soud na sebe nenechaly dlouho čekat. Veřejnost tak byla svědky jednoho z prvních porevolučních skandálů tehdejšího šoubyznysu.

Po románku, který si Iveta Bartošová prožila s Rudolfem Hrušínským, došlo k zásadnímu rozkolu mezi ní a Ladislavem Štaidlem. Ten odletěl do Spojených států a zlomenou zpěvačku doma nechal samotnou. Právě v tu dobu se u jejího prahu objevila návštěva, která se pro Bartošovou stala osudovou.

Kde je pravda?

„V té době se do příběhu dostává člověk, který u ní zazvonil a vydával se za pracovníka telekomunikační společnosti, který přišel zkontrolovat telefon. To je pravda. Ale odsud dál jsou tu dvě verze, které se rozcházejí,“ řekl režisér minisérie Michal Samir, který se při tvorbě snažil nepřiklánět ani na jednu stranu.

Iveta 2
Iveta 2  |  FOTO:  TV Nova

​„Jedna verze je ta, kdy ji odvezl na svou chalupu a tam do ní ládoval prášky. A pak ta druhá, kdy on tvrdí, že to byla Iveta, kdo spoustu těch věcí inicioval. A je to jeden z těch momentů, kterých je v Ivetině životě spousty, a to ať se člověk snaží jakkoliv, tak se pravdy úplně přesně nedobere…“

Zmizení Ivety Bartošové představovalo jednu z největších afér showbusinessu devadesátých let.  |  FOTO:  TV Nova

​Přestože soud rozhodl ve prospěch obžalovaného, je údajný únos dodnes opředen záhadou. A prostor na posouzení dává i samotná minisérie Iveta.

Muže, kterého Iveta Bartošová obvinila z únosu, si v minisérii Iveta zahrál Miloslav König.  |  FOTO:  TV Nova

​​Fámy

Fámy ostatně obklopovaly Ivetu Bartošovou ještě v době před sametovou revolucí. ​„Někdo tvrdí, že po smrti Petra Sepešiho byla měsíce doma a nevyšla ven. Někdo tvrdí, že čtrnáct dní poté byla na nahrávání v Praze. A ti lidé jsou o tom naprosto přesvědčeni a budou vám tvrdit, že oni u toho byli," říká Michal Samir. Někdo tak tvrdí: „Já jsem za Ivetou ve Frenštátě byl a ona potom ještě rok nemluvila.“ Režisér si pamatuje člověka, který mu tohle řekl. A stejně tak si pamatuje člověka, který prohlásil, že: „Čtrnáct dní na to já jsem na ni čekal na nádraží a šli jsme nahrávat.“ 

​Iveta

Jak se tvůrcům podařilo zmapovat tohle zásadní a bolestné období? Vraťte se s námi do devadesátých let. Minisérii Iveta sledujte už teď na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady