S kým se znovu shledali Gott, Bartošová a Sepeši? Hudební nebe opět otevřelo své brány

K výše zmíněným je záhodno zmínit i Waldemara Matušku nebo Hanu Zagorovou. I tito interpreti spolupracovali s hudebním mágem Pavlem Vaculíkem. Jeho život bohužel dospěl v pondělí do fáze stretto. Skladatel zemřel ve věku 73 let.

Za úspěchem písničky nestojí jen ten, kdo ji zpívá, ale i ten, kdo ji vymyslí, rozumějte  složí. Stejně jako za filmem běží pětiminutové titulky se jmény všech, kteří na něm pracovali, nejvíce jsou vidět herci. Písničku vám z reproduktoru zapěje oblíbená zpěvačka, zpěvák nebo skupina. Titulky z reproduktoru ale neuslyšíte, a tak je už na vás, jestli se dozvíte, kdo stojí za textem nebo notami.

Skladatel slavných
​Knoflíky lásky a Červenám pro Ivetu Bartošovou a Petra Sepešiho, Milování za svítání (Jdi hned ráno) pro Janu Kratochvílovou, Nebudu spát pro Waldemara Matušku a skládal i pro samotného Mistra Karla Gotta. Oproti jeho běžné tvorbě se vymyká spolupráce s Bárou Basikovou na jejích albech Gregoriana a Nová Gregoriana. Tady oba umělci stylizovali svou práci do gregoriánského chorálu.

FOTO:  TV Nova

Člověk mnoha talentů
Jeho alma mater byla Akademie múzických umění v Praze a skladbu a hru na klavír studoval také na Pražské konzervatoři. Neskládal ale jen pro zpěváky, v jeho tvorbě najdeme i soundtracky, znělky a rozhlasové inscenace. Pracoval v Československém rozhlase a po roce 1989 i sám koncertoval.

Bohatý život Pavla Vaculíka skončil 14. listopadu po těžkém zápalu plic způsobeným covidem. Zprávu o úmrtí potvrdila jeho manželka, příčinu pak jeho kolega Miloš Skalka.

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady