I na druhé řadě bude spolupracovat rodina, říká producent minisérie Iveta

Minisérie Iveta z produkce Voyo Originál se zrodila pod vedením kreativního producenta Matěje Podzimka. Třídílný cyklus sledující start kariéry populární zpěvačky Ivety Bartošové zaznamenal obrovský úspěch, i proto se chystá druhá řada.

V druhé sérii sledujeme Ivetu Bartošovou na vrcholu uměleckých sil. Její sólová alba vycházejí ve statisícových nákladech. Vyhrává ankety popularity, hraje hlavní role ve filmech i v muzikálech a konečně má vztah s mužem, kterého všichni obdivují. Stále jí ovšem chybí to, po čem touží nejvíce: dítě, rodina a ničím nepodmíněná láska. V roli Ivety se stejně jako v první řadě představí Anna Fialová, sérii opět režíruje Michal Samir. Více v rozhovoru s kreativním producentem Matějem Podzimkem.

V druhé řadě se chcete vrátit do období 90. let, kdy vrcholila kariéra Ivety Bartošové. Na rozdíl od předchozího období už je tato část života Ivety Bartošové dost mediálně pokrytá a zmapovaná. Usnadňuje to vyprávění, nebo naopak? Které momenty budou v nových dílech klíčové?

Větší množství dostupných materiálů s sebou často nese existenci více verzí jedné události, obvykle založených na jednom dominantním svědectví. V takovém případě z oné verze uděláme perspektivu konkrétní postavy. Je to případ i hojně medializované kauzy tzv. únosu v roce 1994.

Změnili jste, na základě ohlasů na předchozí sérii, vaše uvažování o tom, jak vyprávět Ivetin příběh dále?

Už od začátku chceme, aby každá řada svým stylem odrážela hrdinčinu osobnost v dané době. I dobu samotnou. Ohlasy nás inspirují, zde například k silnějšímu akcentu na Ivetinu hudební kariéru.

Ústředním hitem první série byly Knoflíky lásky. Které písně a vystoupení se dostanou do nových
dílů?

Například písně Smím dál nebo Já se vrátím, což je předělávka slavné melodie z Verdiho opery Nabucco.

Matěj Podzimek FOTO:  TV Nova

​Matěj Podzimek vystudoval scenáristiku a dramaturgii na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze. Působil jako autor dějových linek, šéfautor a kreativní producent denního seriálu Ulice. Je spoluautorem scénářů televizních filmů Metanol a Dukla 61 a seriálu Ochránce. Scenáristicky se podílel i na kriminální minisérii Devadesátky. V pozici kreativního producenta stál za první řadou minisérie Iveta, jejíž druhá řada je aktuálně ve fázi vývoje a diváci Voyo ji uvidí v roce 2023. Matěj Podzimek je dvojnásobným držitelem Českého lva.

Zdroj: TV Nova

Minisérii Iveta z dílny Voyo Originál sledujte už teď na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady