Kamarádky nikdy nebyly, osud je i tak spojil: Co mají společného Lucie Bílá a Iveta Bartošová?

Je to příběh jako z románu. Na první pohled se může zdát, že život Ivety Bartošové a Lucie Bílé spojuje pouze to, že se obě v 80. letech proslavily jako zpěvačky. Kde a jak se jejich osudy prolínaly?

​Stejný rok narození i znamení zvěrokruhu

Iveta i Lucie přišly na svět v dubnu roku 1966, navíc pouhý jeden den od sebe. Bílá se narodila 7. dubna, Bartošová 8. dubna, obě tedy ve znamení Berana. Náhoda? Možná právě tady začíná magické spojení mezi zpěvačkami. Iveta kariéru odstartovala jako první. Mezi hvězdy českého showbyznysu ji v roce 1983 katapultoval duet s Petrem Sepešim – Knoflíky lásky. Zanedlouho si Iveta přebrala prvního Zlatého slavíka. Tou dobou Lucie řádila na podiu s metalovými kapelami Vitacit a Arakain. Tam si ji všiml producent Petr Hannig, z Hany Zaňákové udělal Lucii Bílou a napsal pro ni první velký hit Neposlušné tenisky.

FOTO:  ČTK

Tragická smrt prvních lásek

Obě umělkyně na začátku kariéry zažily velkou ztrátu, která poznamenala jejich city na celý život. První chlapec Ivety, Petr Sepeši, se nedočkal ani společné desky. V červenci roku 1985 tragicky zahynul ve svém autě. Iveta se psychicky zhroutila, přerušila kariéru v Praze a na nějaký čas odjela ke své rodině do Frenštátu pod Radhoštěm. Mluví se dokonce o tom, že na několik měsíců přestala kvůli svému žalu úplně mluvit. Lucie si zažila bolest stejnou. Po půl roce vztahu zahynula v automobilu i její první velká láska, herec Tomáš Holý. Zpěvačka i potom zůstala v kontaktu s jeho rodinou.

Lucie Bílá v roce 1985 FOTO:  YouTube.com

​Jedno dítě s movitým partnerem  

Iveta i Lucie našly štěstí v polovině 90. let, kdy se jim narodili vytoužení potomci. Obě porodily kluky, které od sebe dělí pouze jeden rok. Ani pro jednu z nich nebyl vztah s jejich otcem zrovna pohádkový. Lucie má syna Filipa s producentem Petrem Kratochvílem. Matkou se stala v době, kdy její sláva raketově stoupala vzhůru. To zřejmě bohatý podnikatel neunesl a krátce po narození syna od Lucie odešel k někdejší Miss Pavlíně Babůrkové, se kterou má čtyři děti. Otcem Ivetina syna Artura je producent Ladislav Štaidl. Vlivný podnikatel ani kvůli krásné a mladé Ivetě nikdy neopustil první rodinu a nerozvedl se. To mohl být spouštěč Ivetiných psychických problémů. 

​Honba za muzikály

Ani jedné se rodinná idylka nesplnila a obě se raději vrhly do práce. Měly už několik Slavíků, pak přišlo období muzikálů. Iveta i Lucie excelovaly v jednom z nejúspěšnějších muzikálů všech dob – v Draculovi Karla Svobody. Zatímco Iveta si zahrála něžnou dvojroli Adriany a Sandry, Lucie opět řádila jako divoká Lorraine. Tou dobou měly zpěvačky doma malé syny. V Ivetině případě bylo přijetí role v Draculovi pomyslný hřebíček do rakve jejího vztahu s Ladislavem Štaidlem. Mluvilo se o tom, že si to výslovně nepřál a že dokonce nemohl odpustit svému kamarádovi, skladateli Karlu Svobodovi, že Ivetě roli nabídl.

FOTO:  ČTK

​Když se jedné daří, druhé ne

Bartošovou a Bílou během kariéry spojilo i několik písní o lásce, které trhaly prodejní žebříčky. Když se přehoupla 90. léta, jejich životní štěstí se už nikdy nesetkalo. Střídavě plnily titulní stránky novin, a když se jedné dařilo, život té druhé se hroutil.  

FOTO:  Profimedia

​V roce 2007 Lucie zažívala šťastné období s tehdejším manželem Václavem Noidem Bártou, Iveta byla ve stejnou dobu zavřená v protialkoholní léčebně v Kroměříži. Odtud vyšla jako nový člověk a pár měsíců poté se seznámila s producentem Jiřím Pomejem. Velkou lásku stvrdili pompézní svatbou na zámku Hluboká nad Vltavou. Přípravy byly velkolepé, stejně jako svatba. Ve stejnou dobu Lucie oznámila rozvod s Noidem. Ivetě tak přebrala velkou část mediální pozornosti. ​O rok později už zase bylo všechno jinak. Na jaře Iveta ještě vyhrála prestižní cenu TýTý (anketa o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek), vzápětí dopadá opět na dno. Na veřejnosti se zmínila o krizi ve vztahu s Pomejem a pomalu ukončila vztah, který tak pohádkově začal. Lucie se mezitím rychle oklepala z rozvodu. V Karlíně nastudovala svůj nejúspěšnější muzikál Carmen a vydala novou desku.

FOTO:  isifa.com

Závěr života Bartošové byl vedle mnoha závislostí poznamenaný i absurdními vztahy. A uzavřel se tragicky. Milovaná zpěvačka před osmi lety z vlastního rozhodnutí zahynula na kolejích.   

FOTO:  TN.cz

Minisérii Iveta z dílny Voyo Originál sledujte už teď na Voyo. Na Nova Plus pak najdete bonusy a ukázky. 

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady